REKLAMA

Co wie o Tobie BIK?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-03-27 11:00
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Już wczoraj w przewodniku wspomniałam o tym, że zanim bank udzieli nam kredytu, to najpierw będzie nas sprawdzał na różne sposoby. Zajrzy na pewno m.in. do baz danych w Biurze Informacji Kredytowej. Informacje, które zbiera BIK o każdym, kto kiedykolwiek miał, lub przynajmniej starał się o kredyt, reguluje brawo bankowe. BIK to baza poufnych danych od banków i SKOKów. Rozwiń »

Warto uświadomić sobie jedną rzecz: BIK to coś innego niż BIG, czyli biura informacji gospodarczej. Te drugie zbierają zgłoszenia od firm, że ktoś - inna firma czy prywatna osoba - jest komuś dłużna pieniądze i nie oddaje ich, choć jest już przynajmniej miesiąc po terminie. To prywatne, choć dość powszechne bazy danych.

Tymczasem BIK - czyli Biuro Informacji Kredytowej, zbiera po prostu wszystkie informacje o każdym, kto miał cokolwiek wspólnego z kredytem. BIK archiwizuje wszystko i przechowuje dane przez pięć lat. Wszystko - czyli właśnie: to, że staraliśmy się o pożyczkę. To, że ją dostaliśmy, to że spłacamy wszystkie raty na czas, lub że od czasu do czasu spóźniamy się z opłaceniem rachunku za telefon, albo że uregulowaliśmy kredyt przed terminem, że wzięliśmy na raty nowy sprzęt itd. Te dane tam po prostu są i nie mamy możliwości, żeby je w jakikolwiek sposób wymazać. Jeśli więc staramy się o nowy kredyt - bank, do którego pójdziemy, zaglądając do BIKu dowie się o naszych finansowych zwyczajach naprawdę sporo.

Warto więc mieć to na uwadze, bo nasza historia w BIKu może być dla nas zarówno plusem, jak i obciążeniem. A jak budować tę pozytywną historię w BIK - o tym opowiem jutro. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry już wczoraj w przewodniku wspomniałam o tym, że, zanim bank udzieli nam kredytu polegać będzie nas sprawdzał na różne sposoby zajrzę na pewno m. in. do baz danych w biurze informacji kredytowej informacje, które zbiera WIG po każdym, kto kiedykolwiek miało lub przynajmniej starał się o kredyt reguluje pr. bank. BIK to baza poufnych danych od banków i od skoków warto uświadomić sobie 1 rzecz Blik to coś Rozwiń » innego niż Glik, czyli biuro informacji gospodarczej te drugie instytucje zbierają zgłoszenia od firm, że ktoś inna firma czy np. osoba prywatna jest komuś dłużne pieniądze nie oddaje ich, chociaż jest już przynajmniej miesiąc po terminie płatności BIG-i są, więc prywatnymi, ale dość powszechnym bazami danych tymczasem BIK, czyli biuro informacji kredytowej zbiera po prostu wszystkie informacje o każdym, kto miał cokolwiek wspólnego z kredytem plik archiwizacja wszystko i przechowuje te dane przez 5 lat wszystko, czyli właśnie to, że staraliśmy się o pożyczkę drożeją dostaliśmy to, że spłacamy wszystkie raty na czas, ale także tworzą od czasu do czasu spóźniam się zapłacenia rachunku za telefon albo, że uregulowaliśmy sprawy przed terminem albo, że żyliśmy na raty jakiś nowy sprzęt i t d . te dane po prostu w pliku są niemałe możliwości, żeby jakikolwiek sposób wymazać jeżeli, więc staramy się umowy kredytu to bank, do którego pójdziemy, zaglądając do wieku dowie się naszych finansowych zwyczajach naprawdę sporo warto, więc miejsce na uwadze, bo nasza historia Wilków może być dla nas zarówno plusem jak i obciążeniem jak budować tę pozytywną historię Week o tym opowie jutro Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 20% rabatu, wybierz pakiet i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA