REKLAMA

Kupujesz przez internet? Sprawdź sprzedawcę

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-03-29 11:00
Czas trwania:
01:40 min.
Udostępnij:

Przelewy przez internet i zakupy w sieci dla wielu osób są już nieodłączną częścią codzienności. Nic dziwnego - w końcu to wygoda i oszczędność czasu. Okazji szukamy często np. na portalach aukcyjnych czy ogłoszeniowych. Kupujemy - robimy przelew - czekamy na przesyłkę. Proste? No pewnie. Ale czasem, zanim zrobimy przelew, warto się na chwilę zatrzymać! Rozwiń »

Jeśli kupujemy coś u sprzedawcy, którego nie znamy, albo który swoje konto na portalu aukcyjnym otworzył niedawno i nie ma jeszcze na jego temat zbyt wielu komentarzy - warto go najpierw zweryfikować.
Jeśli jest to sklep - to sprawdźmy czy ma stronę, czy informacje na stronie sklepu i na stronie aukcji się pokrywają itd. Niektórzy robiąc transakcje za większe kwoty, sprawdzają czasem adres na googlemaps - czy przypadkiem nie odsyła on do działki w szczerym polu.

Można także sprawdzić numer konta bankowego, co szczególnie istotne będzie, jeśli kupujemy coś od osoby prywatnej. Jest kilka darmowych stron w internecie, które pomogą nam zweryfikować numer konta. Wklejamy numer podawany przez sprzedawcę - i otrzymujemy informacje o tym, jaki bank i który oddział prowadzi ten rachunek. Te informacje są bowiem zaszyfrowane w samym numerze rachunku, o czym zresztą niedawno mówiłam w przewodniku. Oczywiście nie zobaczymy danych osobowych właściciela rachunku, ale sprawdzimy przynajmniej lokalizację banku. Jeśli dane adresowe będą całkowicie inne niż podaje sprzedawca - może to już być dla nas sygnał, żeby nieco wzmóc czujność. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry przelewy przez internet zakupy w sieci dla wielu osób są już nieodłączną częścią codzienności nic dziwnego w końcu to wygoda i oszczędność czasu okazji szukamy często np. na portalach aukcyjnych czy innych portalach ogłoszeniowych kupujemy robimy przele w czekamy na przesyłkę proste no pewnie, ale czasem, zanim zrobimy przelew warto się na chwilę zatrzymać, jeżeli kupujemy też sprzedawcy, którego nie Rozwiń » znamy albo, który swoje konto na portalu aukcyjnym otworzył bardzo niedawno jeszcze niema na jego temat zbyt wielu komentarzy warto najpier w takiego sprzedawcę zweryfikować, jeżeli jest to oficjalny sklep sprawdź czy na stronę tych informacji na stronie sklepu na stronie aukcji pokrywają się ze sobą i t d. niektórzy robią transakcje największe kwoty sprawdzają także czasem adres na Google Maps czy przypadkiem nie odsyła on np. do działki w szczerym polu można także sprawdzić numer konta bankowego co szczególnie istotne będzie, jeżeli kupujemy też osoby prywatnej jest kilka darmowych stron w internecie, które pomogą nam zweryfikować numer konta wklejamy odpowiednio w wyszukiwarkę podawane przez sprzedawcę numer konta i otrzymujemy informacje o tym, jaki bank i który oddział prowadzi ten rachunek te informacje są bowiem zaszyfrowane w samym numerze rachunku, o czym zresztą wspominała niedawno w przewodniku oczywiście nie zobaczymy danych osobowych właściciela tego rachunku, ale sprawdzimy przynajmniej lokalizację banku, jeżeli dane adresowe będą całkowicie inne niż te, które podaje sprzedawca to już może być dla nas sygnał, żeby nieco wzmocnić naszą czujność przy realizowaniu takich Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA