REKLAMA

Co zrobić z pieniędzmi, które chcę zaoszczędzić?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-04-11 11:00
Czas trwania:
02:09 min.
Udostępnij:

W poprzednich odcinkach udowodniliśmy sobie, że jeśli dobrze zarządzimy domowym budżetem, to znajdziemy pieniądze na oszczędności Banki na różne sposoby starają się zachęcić klientów, by u nich trzymali swoje pieniądze. Niektóre narzędzia są bardzo podstawowe, inne trochę bardziej zaawansowane, ale niemal każdy bank ma jakiś bonus dla tych, którzy zdecydują się złożyć depozyt właśnie u nich. Rozwiń »


Na pewno każdy słyszał o kontach oszczędnościowych. Pieniądze, które tam trafią, ją oprocentowane, są tam po to, by ich nie ruszać, ale w razie klient ma do nich łatwy dostęp. Ile banków tyle pomysłów na organizację takiego konta: jedne pozwalają otworzyć sam rachunek oszczędnościowy, inne wymuszają założenie także zwykłego konta. W niektórych bankach prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe, w innych trzeba nieco zapłacić. Przelewy wychodzące mogą być darmowe lub płatne.... Żeby więc wybrać najlepszą ofertę dla siebie, trzeba przejrzeć kilka ofert, bo tych na rynku jest mnóstwo.


Drugą znaną i popularną formą gromadzenia pieniędzy są oczywiście lokaty. W czasach niskiej inflacji ich oprocentowanie nie jest powalające, ale zawsze coś zyskamy, i schowamy pieniądze z konta, którego używamy na co dzień.

Jest też spora grupa klientów, którzy starają się z bankowych ofert wyciągnąć jak najwięcej. Teraz większość narzędzi dostępnych jest przez internet, zakładanie kont i lokat nie wymaga chodzenia do banków. Dlatego niektórzy otwierają wiele darmowych kont w różnych miejscach, i czyhają na oferty. A to lepsza lokata, a to bonus za przelanie nowych środków... Wystarczy poświęcić kwadrans raz na 2 tygodnie czy raz na miesiąc, żeby przejrzeć dostępne oferty i żonglować pieniędzmi. Można na tym sporo zyskać.


W codziennym oszczędzaniu pomoże karta kredytowa! To rozwiązanie dla tych, którzy umieją się sami kontrolować. Po wypłacie - pieniądze przelewasz na konto oszczędnościowe, a na co dzień płacisz kartą kredytową kiedy tylko się da. W zależności od banku, w kartach kredytowych są czasem bonusy: zwrot części pieniędzy za zakupy, czy drobne rabaty w sklepach. Pamiętaj jednak, by na czas spłacić zadłużenie z karty kredytowej - by nie zapłacić za spóźnienie wysokich odsetek. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry w poprzednich odcinkach udowadnialiśmy sobie, że jeżeli dobrze zasiądziemy w domowym budżetem to znajdziemy w nim pieniądze na oszczędności banki na różne sposoby starają się zachęcić klientów, żeby trzymali u nich swoje pieniądze na pewno każdy słyszał o kontach oszczędnościowych pieniądze, które tam trafią są oprocentowane są tam było to, żeby ich nie ruszać, ale w razie czego klient ma do Rozwiń » tych pieniędzy łatwo dostępne ile banków tyle pomysłów na organizację takiego konta 1 banki pozwalają tworzyć sam rachunek oszczędnościowy i inne wymuszają założenie także zwykłego konta w niektórych bankach prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe w innych trzeba trochę zapłacić żeby, więc wybrać najlepszą ofertę dla siebie najlepiej przeżyć chociażby kilka ofert, bo tych na rynku jest naprawdę mnóstwo drugą znaną i popularną formą gromadzenia pieniędzy są oczywiście lokaty w czasach niskiej inflacji ich oprocentowanie nie jest powalający, ale zawsze coś zyskamy, a przynajmniej chowamy pieniądze skonta, którego używamy na co dzień jest także spora grupa klientów, którzy starają się bankowych ofert wyciągnąć absolutnie jak najwięcej teraz większość narzędzi dostępnych jest przez internet zakładanie kont lokat nie wymaga chodzenia do oddziałów banków dlatego niektórzy otwierają sobie wiele darmowych kont w różnych miejscach i czyhają na oferty 2 gole lokata, a po bonus za przelanie nowych środków wystarczy poświęcić tak naprawdę kwadrans raz na 2 tygodnie czy raz na miesiąc, żeby przejrzeć dostępne oferty i w ten sposób żonglować pieniędzmi można na tym całkiem sporo zyskać w codziennym oszczędzaniu paradoksalnie może pomóc także karta kredytowa, ale rozwiązania tylko dla tych, którzy potrafią się sami kontrolować po wypłacie pieniądze przelewają na konto oszczędnościowe i tam te pieniądze dla nich pracują na co dzień płacą kartą kredytową, kiedy tylko jest to możliwe w zależności od banków kartach kredytowych zdarzają się także bonusy np. zwrot części pieniędzy za zakupy czy drobne rabaty sklepach pamiętać jednak wtedy trzeba, żeby na czas spłacić zadłużenie z karty kredytowej w tym przypadkiem nie załapać się na odsetki za spóźnioną spłatę Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA