REKLAMA

Automatyczne oszczędzanie? Niektóre banki to ułatwiają

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-04-12 11:00
Czas trwania:
01:59 min.
Udostępnij:

Na koniec cyklu o oszczędzaniu jeszcze kilka zdań o narzędziach, które oferują banki, a które sprawiają, że czasem nawet nie zauważamy, kiedy oszczędzamy. Oczywiście banki mają w tym swój interes - każdy woli, kiedy klient deponuje pieniądze właśnie u nich, ale to wcale nie znaczy, że te narzędzia nie są interesujące dla klientów. Co prawda nie każdy bank chce brać udział w wyścigu na nowoczesne narzędzia do oszczędzania, większość stawia na dość jednak tradycyjne konta z różnym oprocentowaniem, lokaty, fundusze inwestycyjne czy programy emerytalne. Rozwiń »


Jednak niektóre banki stawiają także na wsparcie w codziennym, małym oszczędzaniu, a prym w tego typu narzędziach wiodą ING i mBank. Oferują np. automatyczne skarbonki. Za każdym razem, kiedy płacimy za zakupy kartą - transakcja jest zaokrąglana np. do pełnych 5 czy 10 złotych, a kwota zaokrąglenia trafia automatycznie do wirtualnej skarbonki. Albo np. ustalamy, jaki procent od każdej transakcji kartą ma być przelany do skarbonki. Możemy ustawiać sobie cele, na które odkładamy, ale nie musimy tego robić. Jeśli jednak ustawimy sobie taki cel - łatwo zobaczymy, ile jeszcze pieniędzy musimy odłożyć. Cel zależy od nas - czy to będą wakacje, czy zakup sprzętu - to bez znaczenia. Ważne jest to, że pieniądze będą odkładane automatycznie za każdym razem, gdy będziemy robić zakupy. Co warto podkreślić - do pieniędzy z wirtualnej skarbonki mamy stały dostęp, nie są to środki zablokowane, tak jak w przypadku np. lokaty.

ING ma w swojej ofercie także swoistego trenera finansowego - czyli algorytm, który analizuje nasze codzienne wydatki, dzięki czemu łatwiej możemy sprawdzić, gdzie rozpływają się nasze pieniądze.

Warto też przeanalizować, czy nasz bank nie oferuje np. jakichś promocji, jeśli aktywnie korzystamy z bankowej aplikacji. Może są jakieś programy lojalnościowe? Może rabaty na zakupy w niektórych sklepach? Warto więc poświęcić chwilę i przejrzeć, co słychać w bankowych ofertach. Rynek szybko się rozwija, a ci, którzy banki traktują nie tylko jak dostawcę podstawowych usług, ale też jako partnera w zarządzaniu pieniędzmi - często zyskują więcej. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry stan na koniec tylko o oszczędzaniu jeszcze kilka zdań o narzędziach, które oferują banki, a które sprawiają, że czasem nawet nie zauważymy, kiedy oszczędzamy oczywiście banki mają w tym swój interes, bo każdy woli, kiedy klient dokonuje pieniądze właśnie u nich, ale to wcale nie znaczy, że to narzędzie nie są interesujące dla klientów co prawda nie każdy bank chce brać udział w wyścigu na Rozwiń » nowoczesne narzędzia do oszczędzania w większość stawia na dość tradycyjne konta z oprocentowaniem lokaty fundusze inwestycyjne czy programy emerytalne jednak niektóre banki stawiają także na wsparcie w codziennym w małym oszczędzaniu, a prym w tego typu narzędziach wiodą ING i Mbank oferują np. automatyczne skarbonki za każdym razem, kiedy płacimy za zakupy kartą transakcja jest zaokrąglana n p . do pełnych 5 czy do pełnych 10 zł, a kwotą zaokrąglenia trafia automatycznie do takiej wirtualnej skarbonki aura w sobotę ustalamy, jaki procent od każdej transakcji kartą ma być przelane do skarbonki możemy stawiać sobie cele, na które odkładamy, ale wcale nie musimy tego robić jednak, jeżeli ustawimy sobie cel łatwo zobaczymy ile jeszcze pieniędzy musimy odłożyć i co warto podkreślić, że pieniędzy z wirtualnej skarbonki mamy stały dostęp nie są ośrodki zablokowane jak n p . w przypadku lokaty w ING w swojej ofercie ma także swoistego brokera finansowego, czyli algorytm, który analizuje nasze codzienne wydatki dzięki temu łatwiej możemy sprawdzić, gdzie rozpływają się nasze pieniądze warto także przeanalizować czy nasz bank nie oferuje np. jakich promocji, jeżeli aktywnie korzystamy z bankowej aplikacji może są jakieś programy lojalnościowe może rabaty na zakupy w niektórych sklepach warto, więc poświęcić chwilę i przejrzeć co słychać bankowych ofertach rynek szybko się rozwijać ci, którzy banki traktują nie tylko jak dostawcy podstawowych usług, ale też trochę jak partnera w zarządzaniu pieniędzmi często zyskują więcej Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA