REKLAMA

Przewlekła niewydolność nerek - uwaga na białko !

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-04-08 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:19 min.
Udostępnij:

A dlaczego chorujemy na przewlekła chorobę nerek ? Rozwiń »
To kwestia naszej kultury twierdzi prof. Ryszard Gellert. Nie pijemy wody, bardzo dużo solimy, jemy dużo mięsa, dużo białka. Dlatego tak krótko żyjemy i najczęściej umieramy na serce. Nie ma choroby serca bez choroby nerek. Jeżeli serce jest chore, chore są nerki, jeżeli nerki są chore, chore jest serce. Zawsze.
Ludzie, którzy piją dużo płynów albo są wegetarianami, zdecydowanie rzadziej chorują na nerki? Dlaczego ? Bo w diecie wegetariańskiej jest mnóstwo żywności bogatej w wodę. a zdecydowanie mniej tego, co nerka musi z trudem usuwać, czyli produktów białkowych.
Białka jemy wszyscy stanowczo za dużo. Prawidłowa ilość, którą powinniśmy spożywać, to 0,8 do maksymalnie 1 grama na kilogram masy ciała na dobę.
Chodzi nie tylko o produkty nabiałowe, ale i o mięso, które nas zakwasza.
Dieta wegetariańska dostarcza substancje, które neutralizują kwasy powstające z białek roślinnych. Dlatego jest zdecydowanie zdrowsza.
Osoby, które stosują diety wysokobiałkowe, by schudnąć powinny bardzo dużo pić, a często tego nie robią. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska umierały z powodu niewydolności nerek, ponieważ się nie badamy i pozwalamy chorobie freski, dlaczego chorujemy na przewlekłą chorobę albo to kwestia naszej kultury twierdzi prof. Ryszard Pielech nie pijemy wody bardzo dużo fajnych jemy dużo mięsa dużo białka dlatego tak powiewy winnej części umieramy na serce nie ma choroby serca bez choroby nerek, jeżeli ser schody i horyzont weselne są chore chore jest zawsze Rozwiń » ludzie, którzy piją dużo płynów albo są wegetarianami zdecydowanie rzadziej chorują na ja w, dlaczego pecha, bo w diecie wegetariańskiej jest mnóstwo żywności bogatej w wodę, a zdecydowanie mniej tego co nerka musi z trudem usuwać, czyli produktów białkowych białka i my wszyscy stanowczo za dużo prawidłowa ilość, którą powinniśmy spożywać do 08 do maksymalnie 1 g na kilogram masy ciała na dobę chodzi nie tylko o produkty nabiałowe aleją mięsa, które nas za 20 dieta wegetariańska dostali w prawie, które neutralizują kwasy powstające z Białek roślinnych dlatego jest zdecydowanie zdrowsza osoby, które stosują diety wysokobiałkowej schudnąć powinny i bardzo dużo pić, a często tego wiele od piątku więcej jutro przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie w nie masz czasu posłuchać następnej audycji znajdziesz ją jako podcast na tokfm PL, a używane są przyczyną kołatania serca jest migotanie przedsionków i często tak planujemy ablację, ale pan tylko regulacja będzie jeszcze konieczna przez 3 miesiące na wolnym od chwili ta in vitro o zdrowiu mówi Otylia w grudniu 2 bowiem praw do ich zrozumienia przewodnik TOK FM na zdrowie od poniedziałku do piątku po trzynasty roku był w Ewa Podolska Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA