REKLAMA

Mrozu o płycie "Aura": Nie jest nudna. Zaskakuje z kawałka na kawałek

Między Słowami
Data emisji:
2019-04-13 22:00
Audycja:
Prowadzący:
Czas trwania:
01h 09:15 min.
Udostępnij:

- Nie chcieliśmy robić takiej totalnej kreacji na coś - mówi Mrozu o najnowszym albumie "Aura". - Ostatnio modny jest przedrostek "neo". Dodałbym tutaj "neo PL". Chcieliśmy te nasze inspiracje "seventiesami", psychodelią, rock and rollem przełożyć na nasze podwórko i tym razem może bardziej różnorodnie podejść do produkcji tej płyty. Rozwiń »

"Aura" jest następcą "Zewu", który ukazał się w 2017 roku (posłuchaj rozmowy). Do pracy nad nowymi utworami Mrozu zaprosił Dryskulla i Marcina Borsa. To trio odpowiada za brzmienie płyty. Lirycznie w niektórych utworach udziela się Ras.
"Chcę do Ciebie wrócić" to jeden z pierwszych utworów, które powstały na nowy album

- Spotkaliśmy się u mnie w domu z zamiarem zrobienia czegoś wspólnie. Robert (Krawczyk, czyli Dryskull - przyp. red.) zjechał ze swoim sprzętem. Rozstawił się w salonie. Ja miałem u siebie w studio odpalony komputer, wystawiłem do salonu klawisze. Zaczęliśmy ok. godz. 15:00 i do rana mieliśmy dwie piosenki, łącznie z tekstami i z nagraniem wokalu. To były piosenki "Chcę do Ciebie wrócić" i "Aura". Od tego zaczęła się przygoda z tą płytą - opowiada Mrozu.

"Gdybym wiedział"

- Ten utwór miał pierwotnie inny refren. To był inny kawałek. Marcin Bors uważał, że powinniśmy ten refren zmienić. Jego powstawanie jest zupełnie niekonwencjonalne, bo wyszliśmy od zwrotki. Robert znalazł jakiegoś sampla, którego pociął, tak gęsto. Z tego powstała baza. Potem był refren (...) Oblicze tego kawałka zmienił Marcin Bors, który dograł w studio gitarę elektryczną i ten refren tak posadził, tak rasowo, po męsku i dobitnie, że ten numer nagle dostał nowego wymiaru i stał się perełką na tej płycie.

"D."

- To jest piosenka, do której zbierałem się w zasadzie dwa lata. Jest dedykowana mojej przyjaciółce, która nas nagle opuściła, naszą starą dobrą paczkę z Wrocławia. To była tak naprawdę moja jedyna przyjaciółka, którą miałem w życiu. Nagle od nas odeszła. Chciałem nagrać dla niej piosenkę już przy okazji "Zewu" (poprzedniej płyty - przyp. red.), ale to jest trudny temat żeby się zebrać i jakoś za każdym razem łamało mnie. Dopiero po dwóch latach odważyłem się. Spotkałem się z Piotrkiem Rubikiem u niego w pracowni. Zagrał ten riff. Ja się po prostu wtedy rozkleiłem. Opowiedziałem mu tę historię i zachowałem ten jego pomysł na dobre parę miesięcy. Zimą udało mi się napisać tekst. Dlatego tam jest, że śnieg znowu spadł. To był opis dnia kiedy o niej pomyślałem. To uśmiech i wyraz tęsknoty, który chcę do niej wysłać. Gdziekolwiek teraz jest.


Okładka płyty "Aura" (wyd. Gorgo Records)
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Mrozem! Dłuższa wersja rozmowy (dwa razy dłuższa antenowej) dostępna jest tylko w archiwum Radia TOK FM! Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: MIĘDZY SŁOWAMI

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu w jesiennej promocji. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA