REKLAMA

BIK uruchamia kalkulator zdolności kredytowej klienta. Bardzo obiektywny!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-05-06 11:00
Czas trwania:
02:11 min.
Udostępnij:

Niedawno w Przewodniku mówiłam o tym, że banki zanim udzielą nam pożyczki, najpierw dokładnie nas prześwietlą i sprawdzą naszą wiarygodność, korzystając z danych, które na nasz temat można znaleźć np. w Biurze Informacji Kredytowej. Zachowują się tam wszystkie informacje związane z naszą aktywnością kredytową - czy spłacamy raty regularnie, ile kredytów już mieliśmy itd. To baza twardych danych, z których można wyczytać naprawdę dużo informacji. Rozwiń »

Do tej pory korzystały z niej jednak głównie banki, a nie sami kredytobiorcy. Teraz może się to jednak zmienić, bo BIK uruchomił na swojej stronie specjalny kalkulator. Dzięki niemu każdy klient zainteresowany wzięciem pożyczki, będzie mógł najpierw sprawdzić, na jaki kredyt tak naprawdę będzie go stać, czy jaką ofertę prawdopodobnie może uzyskać w banku. I to zarówno jeśli myśli o kredycie konsumenckim, jak i np. o długoterminowej pożyczce na mieszkanie.

Narzędzie jest o tyle ciekawe i unikatowe, że nie bierze pod uwagę tylko tych danych, które zadeklarujemy - jak np. nasze zarobki, ale korzysta też z wiedzy o nas zawartej w naszej historii kredytowej. Zatem jest to kalkulator dość obiektywny. Wyniki analizy mają być dla nas łatwe w interpretacji. Co więcej - dowiemy się też, które czynniki mają największy wpływ na to, jak wyglądają nasze szanse na kredyt. Jeśli algorytm zauważy, że moglibyśmy liczyć na lepszą ofertę, jeśli poprawimy któryś z elementów w naszym budżecie domowym - podpowie, co możemy zrobić, by zwiększyć swoje szanse.

Co ważne - BIK nie podpowiada konkretnych banków czy konkretnych ofert. Narzędzie ma charakter bardziej poglądowy. To ważne, żeby o tym pamiętać, bo ostateczną decyzję w sprawie kredytu zawsze i tak podejmie bank, do którego się zwrócimy. Dodam też, że z kalkulatora mogą korzystać klienci, którzy posiadają aktywne konto w portalu BIK. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry z niedawno przewodniku mówiłam o tym, że banki, zanim udzielono pożyczki najpier w dokładnie nas prześwietlą sprawdzą naszą wiarygodność, korzystając m. in. z danych, które narastała można znaleźć w biurze informacji kredytowej zachowują się tam wszystkie informacje związane z naszą aktywnością kredytową, czyli np. gdy spłacamy raty regularnie dla kredytowych mieliśmy tu posługujemy się kartą Rozwiń » kredytową tak dalej w obozach twardych danych, których naprawdę można wyczytać wiele informacji do tej pory jednak korzystały z niej głównie banki ani nie jest sami kredytobiorcy teraz ktoś ma zmienić, bo obiekt ruchomy na swojej stronie specjalny kalkulator właśnie dla kredytobiorców, a dzięki niemu każdy klient zainteresowany wzięciem pożyczki będzie mógł najpierw sprawdzić na jaki kredyt tak naprawdę będzie go stać się, jaką ofertę prawdopodobnie może uzyskać w banku i to zarówno, jeżeli myśli o kredycie konsumenckim jak n p . o długoterminowej pożyczce na mieszkanie ten kalkulator to narzędzie o tyle ciekawe i unika on wrażenie bierze pod uwagę tylko tych danych, które sami zadeklarujemy jak np. wysokość naszych zarobków, ale korzysta przede wszystkim z wiedzy o nas zawartych w naszej historii kredytowej, którą w powiedziała, że można odnaleźć właśnie w bazie BIK zatem można powiedzieć, że ten kalkulator będzie dość obiektywne wyniki analizy, którą otrzymamy mają być dla nas łatwe w interpretacji co więcej dowiemy się też, które czynniki mają największy wpły w na to jak wyglądają nasze szanse na kredyt, jeżeli algorytm zauważy, że moglibyśmy liczyć na lepszą ofertę, jeżeli poprawimy, który z elementów w naszym budżecie domowym to podpowie co możemy zrobić, żeby zwiększyć swoje szansę na dobry kredyt co ważne BIK nie podpowiada konkretnych banków czy konkretnych ofert po prostu analizuje naszą zdolność kredytową w narzędzie ma, więc charakter bardziej poglądowy poważna, żeby o tym, pamiętać, bo ostateczną decyzję w sprawie pożyczki zawsze i tak podejmie bank, do którego się zwrócimy dodam też, że z kalkulatora mogą korzystać ci klienci BIK, którzy posiadają tam aktywne konto Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA