REKLAMA

Zgubione dokumenty i karty płatnicze zastrzeż w swoim banku!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-05-08 11:00
Czas trwania:
01:43 min.
Udostępnij:

Jedną z najbardziej nieprzyjemnych sytuacji, która może zdarzyć się każdemu, jest zgubienie dokumentów - dowodu osobistego, prawa jazdy czy kart płatniczych. Na szczęście rośnie świadomość, że kiedy tylko zorientujemy się, że nasze dokumenty przepadły - musimy je zastrzec, by nie narazić się na kłopoty. Szczególnie, że sama procedura zgłoszenia takiej utraty jest już bardzo prosta. Rozwiń »

Tak naprawdę wystarczy zadzwonić pod numer 828 828 828 i powiedzieć, że chcemy zgłosić zaginięcie dowodu osobistego, paszportu czy kart płatniczych. System przekieruje nas do naszego banku, gdzie konsultant najpierw zweryfikuje naszą tożsamość, a potem zablokuje te karty i dokumenty, które mu wskażemy. Co ważne - takie zgłoszenie w naszym banku sprawia, zostaje od razu przekierowane do międzybankowego systemu, co oznacza, że w żadnym banku nikt na nasz dowód nie wykona żadnej finansowej operacji czy nie weźmie na nas pożyczki. Zgłoszenie pod numerem 828 828 828 daje nam więc bezpieczeństwo.


Jeśli naszego dokumenty utraciliśmy w wyniku kradzieży - powinniśmy zgłosić to również na komisariacie policji. Ta przekaże tę informację do Rejestru Dowodów Osobistych, dzięki czemu my już nie będziemy musieli specjalnie po to iść do urzędu gminy. Przepisy w tej kwestii zmieniły się jednak zaledwie dwa miesiące temu.

Przypomnę też wszystkim tym, którzy mają już nowe e-dowody, z elektroniczną nakładką - że w przypadku zgubienia tego dokumentu, można go czasowo zawiesić za pośrednictwem usługi online. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry i jedno z najbardziej nieprzyjemnych sytuacji, która może zdarzyć każdemu jest zgubienie dokumentów dowodu osobistego prawa jazdy paszportu czy np. kart płatniczych na szczęście rośnie nasza świadomość, kiedy tylko zorientujemy się, że nasze dokumenty przepadły wiemy, że musimy je zastrzec, żeby nie narazić się na kłopoty, szczególnie że sama procedura zgłaszania takich prac jest już bardzo prosta Rozwiń » tak naprawdę wystarczy zadzwonić pod nr 828828828 i powiedzieć, że chcemy zgłosić zagubienie dowodu osobistego paszportu czy kart płatniczych systemy prze kieruje nas do naszego banku, gdzie konsultant najpierw zweryfikuje naszą tożsamość, a potem zablokuje te karty te dokumenty, które mu wskażemy co ważne takie zgłoszenie w naszym banku sprawia, że zostanie ono od razu przekierowane do międzybankowego systemu, a to oznacza, że w żadnym innym banku nikt nam nasz dowód nie wykona żadnej finansowej operacji czy nie weźmie pożyczki na nasze nazwisko zgłoszenie pod nr. 828828828 daje nam, więc swoiste bezpieczeństwo, jeżeli nasze dokumenty utraciliśmy w wyniku kradzieży to powinniśmy zgłosić również na komisariacie policji ATA przekaże informację do rejestru dowodów osobistych dzięki czemu my już nie będziemy musieli specjalnie po to, żeby zgłosić utratę dowodu, iż do urzędu gminy przepisy w tej sprawie jednak zmieniły się całkiem niedawno zaledwie 2 miesiące temu przypomnę też wszystkim tym, którzy mają już nowe dowody z elektroniczną nakładką, że w przypadku zgubienia takiego dokumentu można go czasowo zawiesić za pośrednictwem usługi online Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA