REKLAMA

Polacy uwielbiają płacić zbliżeniowo

Data emisji:
2019-05-10 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
00:57 min.
Udostępnij:

Jeśli płatność kartą - to zazwyczaj zbliżeniowo. To już kolejny kwartalny raport Narodowego Banku Polskiego, z którego wynika, że w Polsce większość transakcji kartami odbywa się bez wkładania plastiku do terminala. Rozwiń »
W czwartym kwartale ubiegłego roku liczba transakcji bezstykowych przekroczyła 974 miliony, co stanowiło blisko 77 procent wszystkich płatności przy użyciu kart. A przecież kartą płacimy także np. za zakupy w internecie - zatem wniosek jest prosty: kiedy w tradycyjnym sklepie płacimy przy pomocy plastiku - to właśnie zbliżeniowo.

Polska jest krajem, gdzie popularność transakcji bezstykowych jest niemal najwyższa w Europie. W naszych portfelach jest blisko 35 milionów kart, które umożliwiają takie płatności. Liczba obsługujących je terminali przekracza 785 tysięcy. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry, a jeżeli płatność kartą to zazwyczaj zbliżeniowo to już kolejny kwartalny raport Narodowego Banku Polskiego, z którego wynika, że w Polsce większość transakcji kartami odbywa się bez wkładania plastiku do terminala w czwartym kwartale ubiegłego roku liczba transakcji bezstykowych przekroczyła 974  000 000 co stanowiło blisko 77 % wszystkich płatności przy użyciu kart, a przecież kartami Rozwiń » płacimy także np. za zakupy w internecie zatem wniosek jest prosty, kiedy w tradycyjnym sklepie płacimy przy pomocy bez liku to najczęściej właśnie zbliżeniowo w Polsce jest krajem, gdzie popularność transakcji bezstykowych jest niemal najwyższa w Europie w naszych portfelach jest dziś blisko 35  000 000 kart, które umożliwiają takie płatności liczba obsługujących terminali przekracza 785  000 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Teraz 30% zniżki na Dostęp Premium! Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW", aby słuchać podcastów TOK FM na komputerze i w aplikacji mobilnej już dziś.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!