REKLAMA

Wstrząs anafilaktyczny- jak się robi zastrzyk z adrenaliny

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-05-09 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:11 min.
Udostępnij:

Powiedzieliśmy, że każda osoba która jest uczulona na jad owadów, powinna nosić ze sobą adrenaliną. Kupuje się ją w w formie autostrzykawki lub ampułkostrzykawki. Zawiera ona odmierzoną dawkę leku i jest bardzo łatwa w obsłudze. Rozwiń »
Nie tylko chory powinien przećwiczyć wcześniej jak podaje się adrenalinę, także jego bliscy.
Jak to zrobić ?
- zdjąć z auto-strzykawki lub ampułkostrzykawki ochronny kapturek ,
- wziąć w dłoń, ustawić pod kątem prostym do przednio-bocznej części uda, w 
odległości ok. 10 cm od skóry,
- zdecydowanym ruchem wbić w mięsień, przycisnąć do końca tłok.
Przytrzymać jeszcze 10 sekund, wyciągnąć i rozmasować miejsce wkłucia. Jeżeli objawy utrzymują się po kwadransie można zrobić drugi zastrzyk.

Uwaga: Adrenalinę należy podać, nawet jeśli nie mamy stuprocentowej pewności że mamy do czynienia ze wstrząsem anafilaktycznym. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska powiedzieliśmy, że każda osoba, która jest uczulona na jad owadów powinna nosić ze sobą adrenaliny kupuje się w formie od strzykawki lub ampułka strzykawki zawiera odmierza ono dawkę leku jest bardzo łatwa w obsłudze i tylko chory powinien przećwiczyć wcześniej jak podaje się adrenaliny tak jego bliscy jak to zrobić zdjąć z autu strzykawki lub ampułka strzykawki ochrony kaptury wziąć dłoń ustawić pod kątem Rozwiń » prostym do przedniej bocznej części uda w odległości około 10 cm pod skórę zdecydowanym ruchem wbić mięsień przycisnąć do końca tłok przetrzymać jeszcze 10 sekund wyciągnąć i rozmasować miejsce wkłucia, jeżeli objawy utrzymują się po kwadransie należy zrobić drugi zaś uwagę adrenaliny należy podać nawet jeśli nie mamy stuprocentowej pewności, że mamy do czynienia ze wstrząsem, a nawet elektryczny przewodnik na zdrowie od poniedziałku do piątku przed 1 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA