REKLAMA

Ruch jest dobry dla serca ! A jeśli ono jest chore ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-05-28 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:37 min.
Udostępnij:

W tym tygodniu mówimy o dobrym wpływie aktywności fizycznej na serce. Przypomnijmy, że dla serca wskazany jest wysiłek dynamiczny, trening cardio - taki, jak na przykład nordic walking, bieganie i pływanie. Rozwiń »

Pojawia się pytanie. To wszystko dobre jest dla zdrowych, ale czy osoba która ma zdiagnozowaną chorobę serca i arytmię może uprawiać jakąś aktywność fizyczną ?
Można stwierdzić, że generalnie sport rekreacyjny jest wręcz zalecany pacjentom ze
schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, jedynie za wyjątkiem stadium dekompensacji.
Wspomniane spacery, nordic walking, pływanie czy jazda na rowerze, uprawiane dla
przyjemności i w umiarkowanym natężeniu, wspomagają efekty terapii kardiologicznej,
poprawiają samopoczucie pacjenta, przedłużają życie.
Co innego wyczerpujące treningi i sporty wyczynowe - tu specjaliści ostrzegają. Grupy schorzeń kardiologicznych, takie jak na przykład arytmogenna kardiomiopatia prawej komory, czy kardiomiopatia przerostowa, to przypadki, w których sport wyczynowy jest przeciwwskazany ze względu na to, że może pogarszać przebieg choroby i nasilać arytmie.
W przypadku migotania przedsionków, jeśli nie mamy odpowiedniej kontroli nad tętnem, to
sport należy traktować bardzo ostrożnie i z intensywniejszą aktywnością poczekać poczekać do
momentu, kiedy tętno będzie dobrze ustabilizowane. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska w tym tygodniu mówimy o dobrym wpływie aktywności fizycznej na serce przypomnijmy, że dla serca wskazany jest wysiłek dynamiczny trening cardio takich np. nordic-walking bieganie pływanie pojawia się pytanie to wszystko dobre dla zdrowych, ale czy osoba, który ma zdiagnozowaną chorobę serca Jarek w dniu może uprawiać jakąś aktywność fizyczną można stwierdzić, że generalnie sport rekreacyjny jest wręcz zalecany Rozwiń » pacjentom ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego jedynie za wyjątkiem stadion do kompensacji wspomniany spacery nordic walking pływanie jazda na rowerze uprawiane dla przyjemności i umiarkowanym natężeniu wspomagają efekty terapii kardiologicznej poprawiają samopoczucie pacjenta przedłużają życie co innego wyczerpujące treningi i sport wyczynowy i tu specjaliści ostrzegają grupy schorzeń kardiologicznych tak jak np. ale mogę jednak w Ne w partia prawej komory czy kardiomiopatia przerostowa to przypadki, w których sport wyczynowy jest przeciwwskazań ze względu NATO, że może pogarszać przebieg choroby i nasilać arytmii, a w przypadku migotania przedsionków jeśli nie mamy odpowiednik kontroli nad wstępnym do sportu należy traktować bardzo ostrożni i jest interes mniejszą aktywnością poczekać do momentu, kiedy ten, kto będzie dobrze ustabilizowany więcej jutro przed 1 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA