REKLAMA

W czerwcu nie odchodź na emeryturę!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-06-03 11:00
Czas trwania:
01:37 min.
Udostępnij:

Rozpoczął się już czerwiec - czyli taki miesiąc, w którym wybitnie nie opłaca się przechodzić na emeryturę! Jeśli ktoś chciałby już odejść z rynku pracy - lepiej dla niego, żeby z decyzją o złożeniu w ZUSie dokumentów wstrzymał się do lipca. Inaczej - będzie stratny przez całe życie na emeryturze. Rozwiń »

Wszystkiemu winne jest dziurawe prawo. O niefortunnym zapisie politycy wiedzą od bardzo dawna, ale jakoś do tej pory nikt nie kwapi się, żeby go poprawić. A chodzi o metodę waloryzacji świadczenia. Od stycznia do maja, oraz od lipca do grudnia, waloryzacja świadczeń przebiega dwutorowo; rocznie oraz kwartalnie. Jedynie w czerwcu, emerytura przeliczana jest jedynie wskaźnikiem rocznym. Efekt? Świadczenia niższe przez cały rok średnio o 200-300 złotych w porównaniu do kwot, jakie dostaje się odchodząc na emeryturę w każdym innym miesiącu. I nie ma w tym winy ZUSu - tak skonstruowane jest prawo.

W niektórych oddziałach ZUSu pracownicy podowiadają przyszłym emerytom, że ze lepiej chodzić do pracy jeszcze przez miesiąc i z wnioskiem o świadczenia wrócić w lipcu, ale niestety nie wszędzie klient się o tym dowie.

A przy okazji jeszcze jedna podpowiedź - wnioski w ZUSie warto składać na początku miesiąca, w którym kończymy przygodę na rynku pracy. Wtedy na koniec miesiąca otrzymamy pensję ze świadczeniami od naszego pracodawcy, oraz pierwszą emeryturę z ZUSu. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry stan jest już czerwiec, czyli taki miesiąc, w którym wybitnie nie opłaca się przechodzić na emeryturę, jeżeli ktoś chciałby już odejść z rynku pracy ma do tego uprawnienia lepiej dla niego, żeby z decyzją o złożeniu tych dokumentów wstrzymał się do lipca inaczej będzie stratny przez całe życie na emeryturze, a wszystkiemu winne jest dziurawe prawo o niefortunnym zapisie w ustawach politycy wiedzą Rozwiń » bardzo dawna, ale jak do tej pory nikt nie kwapił się, żeby ten temat naprawić chodzi o metodę waloryzacji emerytur od września do maja oraz od lipca do grudnia waloryzacja świadczeń przebiega dwutorowo, czyli rocznie oraz kwartalnie jedynie w czerwcu emerytura przeliczana jest tylko wskaźnikiem rocznym efekt tego jest taki, że świadczenia mogą być niższe przez cały rok średnio od 200300 zł w porównaniu do kwot, jakie dostaje się odchodząc z pracy na emeryturę w każdym innym miesiącu niż czerwiec i nie ma w tym winy ZUS -u tak po prostu skonstruowany jest prawo w niektórych oddziałach ZUS -u w czerwcu pracownicy odpowiadają przyszłym emerytom, że lepiej chodzić do pracy jest przez miesiąc i z wnioskiem o świadczenie zwrócić się w lipcu, ale niestety jeszcze nie wszędzie klienci o tym, dowie, a przy okazji jeszcze 1 mała podpowiedź wnioski z się one powstawać na początku miesiąca, w którym kończymy przygodę na rynku pracy wtedy na koniec tego miesiąca otrzymamy pensję od naszego pracodawcy oraz pierwszą emeryturę z ZUS -u itp Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Podcasty TOK FM oraz radio TOK+Muzyka bez reklam - teraz 60% taniej w promocji Black Friday!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA