REKLAMA

Rana, leci krew - co robić ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-06-11 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:58 min.
Udostępnij:

Dzisiaj ciąg dalszy o tym jak sobie radzić, gdy coś się stanie: przewrócimy się , zranimy, użądli nas pszczoła... A oto łatwiej w czasie wakacji niż kiedy indziej Wczoraj było o stłuczeniach, dziś o ranach. Rozwiń »
Najprościej mówiąc opatrywanie rany sprowadza się do oczyszczenia, zdezynfekowania i założeniu opatrunku. Nie wymaga to jakiś specjalnych umiejętności. Pamiętajmy jednak: przy otarciach i małych skaleczeniach poradzimy sobie sami. Jednak w wypadku poważnych ran z krwotokami jak najszybciej osoba poszkodowana powinna się znaleźć w szpitalu. Także gdy zachodzi podejrzenie, że ranie towarzyszy uszkodzenie narządów wewnętrznych.
Zanim przystąpimy do działania, umyjmy ręce i jeśli to nie jest nasza rana załóżmy rękawiczki ochronne. Jeśli nie mamy pod ręką apteczki to chusteczka higieniczna i woda zastąpi nam jałową gazę i środek odkażający.

Najpierw bieżąca wodą z kranu usuwamy z rany bród i krew nie podrażniając odsłoniętych tkanek. Uwaga, by nie przenieść zanieczyszczeń do środka rany.
Następny etap to dezynfekcja.
Nowoczesne preparaty do odkażania tworzone są na bazie octenidyny, a dokładnie dichlorowodorku octenidyny. Nie wchłaniają się ze skóry i błon śluzowych, nie są toksyczne. Działają antybakteryjnie, przeciwwirusowo i przeciwgrzybicznie, zabezpieczają przed rozwojem zakażenia, dodatkowo wspomagają proces gojenia. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska dzisiaj ciąg dalszy o tym jak sobie radzić, gdy coś się stan przewróciły się z daniny zgodnie z przerwą, a o to łatwiej w czasie wakacji niż 9 tyle było od stłuczenia dzieci oraz najprościej mówiąc opatrywanie rannych sprowadza się do oczyszczenia zdezynfekować nie ich założeniu opatrunku nie wymaga to jakiś specjalnych umiejętności pamiętajmy jednak przy dotacjach małe skaleczenia poradzimy sobie sami jednak Rozwiń » wypadku poważnych wraz z przybudówkami jak najszybciej osoba poszkodowana powinny znaleźć Elżbieta także, gdy zachodzi podejrzenie zadanie towarzyszyła uszkodzenie narządów wewnętrznych i zanim przystąpimy do działania umyjemy ręce jeśli to nie jest nasza gra na założone rękawiczki ochronne w jeśli mamy pod ręką apteki do chusteczki higieniczne i woda zastąpi nam jałową gazę środek odkażający najpierw bieżącą wodę z kranu w Polsce mamy za dany grunt i krew nie potrafię z odsłoniętych tkanek uwaga, aby w przedniej zanieczyszczeń dziś w galerii następny etap do dezynfekcji nowoczesne preparaty do odkażania tworzone są na bazie aktywni gdy, a dokładnie długich korowodach okręty nie wchłaniają się ze skóry błon śluzowych nie są toksyczne działają antybakteryjnie przeci w wirusowo przeciwgrzybicze, zabezpieczając przed rozwojem zakażenia dodatkowo wspomagają proces gojenia i dlaczego nie woda utleniona lub spirytus salicylowy po tym, jak w jutrzejszym przewodników na zdrowie przed 14 AP w mój przewodnik TOK FM na zdrowie w nie masz czasu posłuchać następnej audycji znajdziesz ją jako podcast na tokfm Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i zabierz TOK FM na wakacje!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA