REKLAMA

Rany - dezynfekcja i opatrunek

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-06-12 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
02:02 min.
Udostępnij:

Dzisiaj ciąg dalszy opatrywania ran.Przypominam zawsze są trzy etapy. Trzeba je oczyścić, zdezynfekować i założyć opatrunek. Dotyczy to także bardzo małych skaleczeń. Tam też się może wdać zakażenie, i spowodować poważne komplikacje. Rozwiń »
Po przemyciu bieżąca wodą z kranu, należy ranę zdezynfekować. Ale uwaga nie woda utlenioną lub spirytusem salicylowym. To już nieaktualne !
Właściwości bakteriobójcze wody utlenionej zostały naukowo zakwestionowane, można ją jednak stosować do wstępnego oczyszczania rany. Natomiast co do spirytusu salicylowego to działa on drażniąco, i może doprowadzić do uszkodzenia tkanek wewnętrznych. Wszelkie preparaty na bazie spirytusu stosuje się jedynie na nieuszkodzoną skórę, czyli tam, gdzie nie ma otwartych ran.
Dostępne są w tej chwili preparaty, znacznie lepsze do dezynfekcji rany.
Po dezynfekcji pora na opatrunek. Przypominam, że mówimy o małych skaleczeniach, którymi zajmujemy się sami.
Rolą opatrunku jest ochrona przed zewnętrznymi zanieczyszczeniami. Ale musi on przepuszczać powietrze. Nie należy go zmieniać zbyt często. Wystarczy co dwa dni lub w sytuacjach, gdy został zabrudzony lub zmoczony. Gdy go ściągamy starajmy się nie naruszyć tworzącego się strupa.
Ma on swoją rolę do spełnienia. To naturalny opatrunek, którego zadaniem jest ochrona rany przed wpływem czynników zewnętrznych oraz tworzenie dogodnych warunków do regeneracji skóry. A więc nie zdrapujmy go. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
te i inne co sponsorem programu jest producent leku na odprężenie aktywistę przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry i Ewa Podolska dzisiaj ciąg dalszy opatrywania ran przypomina zawsze są przetargi trzeba je oczyścić zdezynfekować i założyć opatrunek dotyczy to także bardzo małą skalę tam też możesz się też zakażenie i spowodować poważne komplikacje po przemyciu wiele pod względem należy ranę zdezynfekować Lu ba w mnie wodą utlenioną lub spirytusem salicylowym to Rozwiń » już nieaktualne właściwości bakteriobójcze wody utlenionej zostały naukowo zakwestionowane poznają jednak stosować do wstępnego oczyszczenia natomiast co do spirytusu salicylowego działa on drażniąco i może doprowadzić do uszkodzenia tkanek wewnątrz wszelkie preparaty na bazie spirytusu stosuje się jedynie na nieuszkodzoną skórę w, czyli tam, gdzie niema otwartych na dostępne są w tej chwili preparaty znacznie lepsze do dezynfekcji do niej poranna opatrunki przypomina, że mówimy o mały sklep cieniach którymi zajmuję się samemu rolą opatrunków jest ochrona przed zewnętrznymi w pomieszczeniach, ale muszą przepuszczać powietrze nie należy go zmieniać zbyt często wystarczy co 2 dni lub sytuacje, gdy został zawrócony Zjednoczonych, gdy ściągamy starajmy się nie naruszyć tworzącego się w strugach ma on swoją rolę do spełnienia to naturalny opatrunek, którego zadaniem jest ochrona danych przed wpływem czynników zewnętrznych oraz stworzenie dogodnych warunków do regeneracji skóry itp, a więc nie traktujmy go do usłyszenia i jutro przed 14 w mój przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" teraz 45% taniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA