REKLAMA

Moje ID - czyli jak przez internet potwierdzić swoją tożsamość

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-06-17 11:00
Czas trwania:
01:49 min.
Udostępnij:

Niektórzy twierdzą, że jeśli to się rozpędzi - to załatwienie wieeelu spraw, w których musimy zweryfikować naszą tożsamość, stanie się naprawdę szybkie. Ruszyła bowiem usługa elektronicznego potwierdzania toższamości. By obsłużyć mojeID wystarczy mieć dostęp do bankowego konta przez internet. Rozwiń »

Usługę uruchomiła Krajowa Izba Rozliczeniowa, a w stworzonym systemie uczestniczyć chce coraz więcej firm i coraz więcej banków. No dobrze, a jak to działa?

Załóżmy, że chcemy podpisać z jakąś firmą umowę na internet i kablówkę, czy np. chcemy zmienić sprzedawcę prądu. Firma musi wiedzieć, z kim tę umowę podpisuje, czyli musi zwerykować naszą tożsamość. To właśnie dlatego albo my musieliśmy udać się do placówki i pokazać dowód, albo kurier przyjeżdżał do nas i sprawdzał, czy my to my, albo trzeba było zrobić i wysłać skan naszego dowodu. To wszystko zajmowało czas i sprawiało, że umowy często wcale nie były podpisywane od ręki.

Usługa mojeID to zmienia i pozwala podpisać umowę od razu, całkowicie przez internet. Żeby sfinalizować transakcję, strona naszego nowego usługodawcy przekieruje nas do naszego banku, my zalogujemy się na nasze konto i wydamy bankowi zgodę na potwierdzenie naszych danych podmiotowi trzeciemu - a bank potwierdzi firmie naszą tożsamość. Proste i szybkie rozwiązanie. I jeśli się faktycznie upowszechni - podpisywanie umów na różne usługi rzeczywiście stanie się dużo wygodniejsze. Na razie jednak w systemie są tylko PKO BP, ING Bank oraz spółka PGNiG obrot detaliczny. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry niektórzy twierdzą, że jeżeli się rozpędzi załatwienie wielu spraw, w których musimy zweryfikować naszą tożsamość stanie się naprawdę szybkie ruszyła bowiem usługa elektronicznego potwierdzania tożsamości, czyli moje alibi, żeby obsłużyć moje alibi wystarczy mieć dostęp do bankowego konta przez internet usługę uruchomiła krajowa izba rozliczeniowa w tworzonym systemie uczestniczyli w coraz więcej Rozwiń » firmy i coraz więcej banków mowa w dziale jak działa załóżmy, że chcemy podpisać jakąś firmą umowę na dostarczenie internetu i Dąbrówki czy np. chcemy zmienić sprzedawcę prądu firma musi wiedzieć z kim był umowę podpisujesz, czyli musi zweryfikować naszą tożsamość to właśnie dlatego albumy musimy często udać się do placówki pokazać dowód osobisty albo Kurier przyjeżdżał do nas sprawdzał czy my to faktycznie my albo trzeba było zrobić wysłać skan naszego dowodu to wszystko zajmowało czas sprawiało, że umowy często wcale nie były podpisywane od ręki usługa moje alibi to zmieniaj pozwala podpisać umowę od razu całkowicie przez internet bez obecności innych osób bez udawania się do placówki, żeby sfinalizować transakcję strona naszego nowego usługodawcy prze kieruje nas do naszego banku tam zaloguje się na konto i wydane bankowi zgodę na potwierdzenie naszych danych podmiotowi trzeciemu, a bank potwierdzi firmie w naszą tożsamość prosto i szybkie rozwiązanie, jeżeli faktycznie się upowszechni do podpisywania umów na różne usługi stanie się dużo wygodniejsze na razie jednak w systemie moje ING są tylko bank PKO BP ING oraz spółka PGNiG, gdzie obrót detaliczny Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA