REKLAMA

Jak pozbyć się kleszcza?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-06-21 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:38 min.
Udostępnij:

W taki dzień jak dziś, gdy wielu z nas wypoczywa na łonie natury temat bardzo praktyczny. Rozwiń »
Jak pozbyć się kleszcza ? Po pierwsze szybko ! Co prawda zarażony krętkami boreliozy kleszcz nie od razu zaczyna je wstrzykiwać do naszej krwi; lekarze uważają że musi przebywać dłuższy czas na skórze - nawet kilkanaście godzin - by doszło do zakażenia. Co innego z wirusem kleszczowego zapalenia mózgu. Nim możemy się zakazić na samym początku żerowania kleszcza. Niemniej wniosek jest jeden - należy się kleszcza jak najszybciej pozbyć. Samemu ! To wcale nie jest takie trudne. Najpierw powiedzmy czego nie robić.
Nie należy kleszcza smarować masłem, olejem, lub benzyną. Nie należy go przypalać ani wykręcać, czy też wyciskać. Tak potraktowany może zadziałać jak strzykawka z zarazkami. Więc jak ?
Należy chwycić go pęsetą, tuż przy skórze i zdecydowanym ruchem wyciągnąć. W aptece można kupić także specjalne pompki, które do tego służą. Istnieje też tzw. kleszczkarta, którą wsuwa się pod ciało kleszcza i w ten sposób go wyjmuje. Ważne jest by uchwycić kleszcza zaraz przy skórze, zwłaszcza takiego, który już się napił krwi. Po wyjęciu kleszcza, skórę dezynfekujemy i czekamy. Obserwujemy.

Nie wpadajmy jednak w panikę. Nasz kleszcze wcale nie musiał być zarażony. A jeśli nawet był, to wcale nie jest powiedziane że nas zaraził. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska w taki dzień dziś, gdy wielu z nas wypoczywa na łonie natury temat bardzo praktyczny jak pozbyć kleszcza po pierwsze, szybko co prawda zarażony kredkami boreliozę kleszcz nie od razu zaczyna je wstrzykiwać do naszej krwi lekarze uważają, że musi przebywać dłuższy czas na skórze nawet kilkanaście godzin, by doszło do zakażenia co innego z wirusem kleszczowego zapalenia mózgu nim możemy się zaradzić na samym Rozwiń » początku żerowania kleszcza, niemniej wniosek jest 1 należy się kleszcza jak najszybciej pozbyć samemu to wcale nie takie trudne najpier w powiedzmy, czego nie robić nie należy kleszcza smarować masłem olejem lub benzyną nie należy go przypalać ani wykręcać czy też wyciskać tak potraktowany może zadziałać jak strzykawka z zarazkami, więc jak należy chwycić go pęsetą tuż przy skórze i zdecydowanym ruchem wyciągnąć w aptece można kupić także specjalne pompki, które do tego służą istnieje też tzw. kleszcz karta, którą wsuwa się pod ciało kleszcza i w ten sposób wyjmuje ważne jest, by uchwycić kleszcza zaraz przy skórze, zwłaszcza takiego, który już się napił krwi po wyjęciu kleszcza skórę dezynfekujemy i czekamy obserwujemy wpadają jednak panikę nasz kleszcz wcale nie musiałby zarażony, a jeśli nawet co wcale nie jest powiedziane, że nas zaraził przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Teraz wszystkie pakiety TOK FM Premium 40% taniej!

KUP TERAZ 40% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NULL
Array