REKLAMA

Co Ty wiesz o opalaniu?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-07-09 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:51 min.
Udostępnij:

Czy mogą Państwo sobie wyobrazić, że kiedyś bycie opalonym było w bardzo złym guście. Ktoś kto był ze sfery wyższej nie mógł mieć opalonej skóry, bo ta kojarzyła się z prostym człowiekiem, który musiał pracować na zewnątrz. Rozwiń »
Podobno modę na opaleniznę w Europie wprowadziła słynna projektantka mody Coco Chanel, kiedy to latem 1923 roku, przez nieuwagę przysmażyła się na jachcie.

Teraz nasz stosunek do opalenizny jest sprzeczny. Zapytani Polacy w znakomitej większości - 93 procent, twierdzą, że słońce dodaje im energii, a 8 na 10, że seksapilu.
Równocześnie w końcu dotarło do nas, że istnieje związek między opalaniem się a nowotworami skóry. Widzi go 87 Polaków. Także 9 na 10 wie że promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry. Ale z tej wiedzy niewiele wynika.
Tylko co szósty rodak stosuje regularnie kremy z filtrem.
Zdecydowana większość uważa, że kremy z filtrem SPF 50+ przeznaczone są dla osób szczególnie narażonych, a sami używają najczęściej filtrów SPF 10 - 25.
Nie dość, że taka ochrona dla większości typów skóry jest niewystarczająca, to w dodatku smarują się tylko wtedy, gdy mają poczucie że się opalają, zapominając, że słońca działa cały czas niezależnie od ich intencji opalania się lub nie. Efekt: smarują się kremami za rzadko i w niewystarczającej ilości. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie widok Ewa Podolska czy mogą państwo sobie wyobrazić, że kiedyś być palony było bardzo złym guście ktoś, kto był ze sfery wyższej nie mógł mieć palonej skóry, bo taka zła się z prostym człowiekiem, który musiał pracować czasem podobno modę na opaleniznę w Europie wprowadziła słynna projektantka mody Coco Chanel, kiedy latem 1923 roku przez nieuwagę przez marzyła się na jachcie teraz nasz stosunek do opalenizny i sprzeczne zapytani Rozwiń » Polacy znakomitej większości 90 % twierdzą, że słońce dla Energi, a 810, że seksapil równocześnie w końcu dotarło do nas, że istnieje związek między opalaniem się nowotworami skóry widzi go 87 % Polaków także 9 na 10 wie, że promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry, ale z tej wiedzy niewiele wynika tylko co szósty rodak stosuje regularnie kryzys filtry zdecydowana większość uważa, że Kreml świetnym SPS 50 plus przeznaczone są dla osób szczególnie narażone, a sami używają najczęściej filtrów SP 10 do 25 nie dość, że taka ochrona dla większości typów skóry jest niewystarczająca to w dodatku smarują się tylko wtedy, gdy mają poczucie, że się opalają zapomnę, że słońce działa cały czas niezależnie od ich intencji opalanie się lub efekt Mariusz kremami za rzadko i niewystarczającej ilości do usłyszenia jutro przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrowie nie ma Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA
REKLAMA