REKLAMA

Opalanie - prawdy i mity

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-07-15 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:35 min.
Udostępnij:

Dzisiaj ciąg dalszy tematu opalanie. W tej materii króluje wiele mitów. Na przykład: Rozwiń »
krem z filtrem jest potrzebny tylko latem, gdy świeci słońce, a my idziemy na plażę.
Tymczasem skórę trzeba chronić cały rok, także wtedy gdy chodzimy po mieście. I gdy jest pochmurny dzień.
Dlaczego ? Promienie UVA i UVB - docierają do Ziemi przez cały rok, działają na skórę także w cieniu i w pochmurne dni. To może wydać się zaskakujące, ale nawet w pochmurny dzień można dostać oparzenia. Poza tym niektóre powierzchnie odbijają promienie, przez co ich działanie jeszcze się wzmacnia.
Najsilniej promienie odbija śnieg - 75-95 proc.promieni ultrafioletowych, ale także piasek - 25 proc. oraz woda - 20 proc.
Inne fałszywe przekonanie: tylko osoby o jasnej karnacji powinny stosować kremy z filtrem. To prawda, że osoby które mają ciemną karnację rzadziej doznają oparzeń słonecznych, ale one też są narażone na skutki promieniowania słonecznego.
Powszechny jest pogląd, że jeśli już jesteśmy opaleni nie musimy stosować ochrony. A to nieprawda. Specjaliści są zdania, że opalenizna chroni przed słońcem w niewielkim stopniu.
No i zapamiętajmy jedno: samoopalacz nie zastępuje kremu z filtrem. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska dzisiaj ciąg dalszy tematu pana w tej materii król jest wiele mitów np. krem z filtrem jest potrzebny tylko latem, gdy świeci słońce wyjdzie na plaży tymczasem skórę trzeba chronić cały rok także wówczas, gdy chodzimy po mieście, gdy jest pochmurny dzień, dlaczego promienie UVA i UVB docierają do ziemi przez cały rok działają na skórę także w cieniu i pochmurne dni to może wydać się zaskakujące, ale nawet w Rozwiń » pochmurny dzień można dostać oparzeń poza tym niektóre powierzchnie odbijają promienie przez tych działań jeszcze się wzmacnia nasili promieni odbija śnieg 75 do 95 % promieni ultrafioletowych, ale także piasek 25 % oraz woda 20 % inne fałszywe przekonanie tylko osoby o Jasnej karnacji powinny stosować kremy z filtrem to prawda, że osoby, które mają ciemną karnację rzadziej doznają oparzeń słonecznych, ale one też są narażone na skutki promieniowania słonecznego powszechny jest pogląd, że jeśli już jesteśmy opaleni nie musimy stosować ochrony to nieprawda specjaliści są zdania, że opalenizna chroni przed słońcem niewielkim stopniu nas zapamiętają jedno z samoopalaczy nie zastępuje kremu z witryn więcej jutro przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA