REKLAMA

Jak być opalonym, bez opalania się.

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
17-07-2019 13:50 (Powtórka: 03-08-2020)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:50 min.
Udostępnij:

Można mówić i ostrzegać, powtarzać i przypominać. Opalanie zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory i powoduje szybsze starzenie się skóry. I co z tego ? Rozwiń »
Ciągle w naszej kulturze opalenizna jest symbolem piękna i zdrowia. Jakie wyjście ? Co zrobić by wyglądać na opaloną, a nie opalać się. Nasza skóra niech ma odcień pięknego brązu, a przyczyną niech nie będzie słońce.
Rozwiązaniem jest samoopalacz !
Jak powstaje opalenizna ? Skóra broniąc się przed oparzeniem zwiększa produkcję barwnika - melaniny. Pogrubia się warstwa naskórka a melanina zmienia jego barwę.
Jak działa samoopalacz ?
Jego główny składnik to związek o charakterze cukrowym o nazwie dihydroksyaceton w skrócie DHA. Po posmarowaniu się samoopalaczem związek ten wiążę się z występującymi na skórze aminokwasami. Efektem jest zabarwiona skóra. Wszystko dzieje się w powierzchniowej warstwie rogowej naskórka. To oznacza, że jeśli chce się utrzymać efekt opalenizny nie wystarczy posmarować się raz samoopalaczem, lecz trzeba ciągle ten zabieg powtarzać. Ponieważ warstwa rogowa naskórka stale ulega złuszczeniu.
Ciekawostka: właściwości DHA odkryto pod koniec lat 50 -tych, w szpitalu dziecięcym. Przypadkowo. Był on stosowany w leczeniu cukrzycy. I zauważono, że skóra dzieci zabrudzona syropem zawierającym DHA po pewnym czasie ulegała zabarwieniu na brązowo. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie widok Ewa Podolska można mówić i ostrzega powtarzać przypominać opalanie zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwory i powoduje szybsze starzenie się skóry co z tych ciągle w naszej kulturze opalenizna jest symbolem piękna i zdrowi, jakie wyjście co zrobić, by wyglądać na opaloną ani opalać się nasza skóra nie ma odcień pięknego obrazu, a przyczyną ich nie będzie słońce rozwiązaniem jest samo palaczy jak powstaje opalenizna skóra bronić Rozwiń » przed oparzeniem zwiększa produkcję barwnika melaniny pogrubia się warstwa naskórka, a my Lena zmienia jego bardzo jak działa samoopalacz jego główny składnik to związek o charakterze cukrowym o nazwie dziś drogowcy aceton skrócie dha posmarowanie się samo palaczem związek ten wiąże się z występującymi na skórze aminokwasami efektem jest zabarwiona skóra wszystko dzieje się w powierzchniowej warstwie rogowej naskórka co oznacza, że jeśli chce się utrzymać efekt opalenizny nie wystarczy posmarować się za samo palaczem trzeba ciągle ten zabieg postaw, ponieważ warstwa Rogowa naskórka stale ulega stłuszczeniu ciekawostką właściwości dha odkryto pod koniec lat pięćdziesiątych szpital dziecięcy przypadkowo był stosowany wleczeniu cukrzycy i zauważono, że skóra dzieci zabrudzona syropem zawierającym dha po pewnym czasie ulegała zabarwieniu na brązowo więcej o samo palacza jutro przed 14 przewodnik TOK FM Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Aż 60% taniej! Największa obniżka cen TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam z 60% zniżką!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA