REKLAMA

Samopalacze - jak producenci radzą sobie z wadami cz.2

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
19-07-2019 13:50 (Powtórka: 05-08-2020)
Prowadzący:
Czas trwania:
01:53 min.
Udostępnij:

Środek lata, więc Przewodnik Medyczny o słońcu. Rozwiń »
A dokładniej o samoopalaczach, czyli tych produktach które nadają naszej skórze odcień opalenizny bez wystawiania się na słońce. Szybko i bezpiecznie.
Samoopalacze nie wnikają głębiej w skórę. Rzadko wywołują alergie. Producenci radzą sobie coraz lepiej z ich nieprzyjemnym zapachem.
Obecnie samoopalacze rzadko dają nienaturalny, żółty kolor - jak to bywało wcześniej.
To dzięki obecności w nich ekstraktów roślinnych: np. juglonu - naturalnego barwnik z zielonych łupin orzecha włoskiego, oraz brązowo czerwonego barwnika lawsonu - pochodzącego z henny, a dokładniej z liści krzewu lawsonii bezbronnej, rosnącej w krajach tropikalnych.
By nie wysuszały skóry, do większości kremów samoopalających dodaje się substancje nawilżające.
By uniknąć smug i plan - skutek nierównomiernego nałożenia na skórę,
dobrze jest wykonać wcześniej dokładny peelingu całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc o najgrubszym, zrogowaciałym naskórku - kolan, łokci, kostek.
Uwaga: samoopalacz podkreśla przez przyciemnienie, wszystkie przebarwienia, piegi i pieprzyki na skórze. Jeżeli więc na twarzy mamy dużo tego typu defektów, najlepiej zrezygnować z przyciemniania jej samoopalaczem. Najlepiej zastosować pudry brązujące, które nie tylko „opalają” cerę, ale także rozświetlają ją dzięki odbijającym światło drobinkom co daje efekt świeżości. Twarz wygląda wtedy na świeżą i wypoczętą Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik w TOK FM na zdrowie dzień dobry i Ewa Podolska środek lata, więc przewodnik medyczny słońcu, a dokładniej o samo palacza, czyli tych produktach, które nadają naszej skórze odcień opalenizny bez wystawiania się na słońce szybko i bezpieczny samoopalacz nie wnikają głębiej skórę rzadko wywołują alergie producenci radzą sobie coraz lepiej ich nieprzyjemnym zapachem obecnie samoopalaczy rzadko dają nienaturalny żółty kolor jak to bywało wcześniej to dzięki Rozwiń » obecności w nich ekstraktów roślinnych np. już glonów naturalnego barwnika zielonych łupin orzecha włoskiego oraz brązowo czerwonego barwnika dla sądu pochodzącego z henny, a dokładniej z liści krzewu Lawson bezbronnej rosnącej w krajach tropikalnych, by nie wysusza skórę do większości kremów samo opalających dodaje się substancje nawilżające, by uniknąć smoki plam wskutek nierównomiernego nałożenia na skórę dobrze wykonać wcześniej dokładny peeling całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem miejsc o naj grubszym zrogowaciały naskórek ku kolan łokci kostek uwaga samoopalacz podkreśla przez przypomnienie wszystkim przebarwienia piegi pieprzyki na skórze jeżeli, więc na twarzy mam dużo tego typu defektów najlepiej zrezygnować z przypomnienia i opalać and wtedy można zastosować pudry brązujące, które nie tylko opalające, ale także rozświetlają dzięki odbijający światło drobinki co daje efekt świeżości tak wygląda wtedy na świeżo i wypoczęta przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Więcej niż na antenie! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj i słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA