REKLAMA

Czy lot samolotem może spowodować chorobę ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-07-22 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:35 min.
Udostępnij:

Przed nami lot samolotem. Tani lot. Klasą ekonomiczną. Albo inaczej: wybieramy na tzw objazdówkę. Czyli codziennie kilka godzin spędzimy w autobusie ..... Rozwiń »
Czy wiedzą Państwo, że taka sytuacja w czasie której siedzimy nieraz nawet kilkanaście godzin,wtłoczeni w wąskie siedzenie grozi nam chorobą ? Jest to zakrzepica żył głębokich zwana także syndromem klasy ekonomicznej. Polega ona na tworzeniu się zakrzepów na ogół w nogach. Zjawisko bardzo groźne. Ponieważ  jeśli powstająca skrzeplina oderwie się od ściany żylnej, i razem z krwią powęduje dalej, może dojść do groźnych stanów, jak zatorowość płucna, a nawet udar mózgu. 
Kto jest najbardziej narażony: 
• pasażerowie często latający na długie dystanse,
• świeżo upieczone matki - do 6 tygodni po porodzie
• osoby starsze - po 70. r.ż.
• kobiety przyjmujące hormony - w postaci antykoncepcji bądź hormonalnej terapii zastępczej,
• osoby po udarze,
• pacjenci po niedawno przebytej operacji,
• chorzy na serce lub raka.
Należy także mieć się na baczności jeśli mamy:
• choroby autoimmunologiczne
• żylaki nóg,
• mutację genetyczną wpływająca na krzepliwość krwi.
• obciążenie genetyczne zakrzepicą żył głębokich Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień do 2 Podolska przed nami lot samolotem tani lot klasą ekonomiczną albo inaczej wybieramy się na tzw. objazdówki czy codziennie kilka godzin spędził w autobusie czy wiedzą państwo, że taka sytuacja w czasie, której siedziby nieraz nawet kilkanaście godzin Tłoczenie wąskie siedzenia groźną chorobą jest to zakrzepica żył głębokich zwana także syndromem klasy ekonomicznej polega ona na tworzeniu się zakrzepów na ogół noga zjawisko Rozwiń » bardzo grosz, ponieważ jeśli powstające skrzypi oderwie się ściany żyjemy razem z krwią powędruje dalej może dojść do groźnych Stanów jak zatorowość płucna, a nawet udar mózgu, kto jest najbardziej narażone pasażerowie często latających na długie dystanse świeżo upieczone matki do 6 tygodni po porodzie osoby starsze po siedemdziesiątym roku życia kobiety przyjmujące hormony w postaci antykoncepcji bądź hormonalnej terapii zastępczej osoby po udarze pacjenci po niedawno przebytej operacji chorzy na serce lub brak należy także się bić na baczności jeśli mamy choroby autoimmunologiczne żylaki nóg mutację genetyczną wpływającą na krzepliwość krwi i obciążenie genetyczne zakrzepicę żył głębokich więcej o syndromie klasy ekonomicznej jutro przed 14 przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA