REKLAMA

Dodatek stażowy nie będzie wliczany do pensji minimalnej. To oznacza podwyżki!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-07-31 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:39 min.
Udostępnij:

Z tej zmiany będą zadowoleni wszyscy, którzy zarabiają niewiele ponad ustawowe minimum, a do wypłacanego wynagrodzenia liczony jest dodatek stażowy. Sejm przyjął projekt ustawy, który na nowo reguluje tę kwestię. Rozwiń »

Od przyszłego roku dodatek stażowy, czyli pieniądze, które należą się pracownikowi za to, że pracuje w firmie od wielu wiele lat, ma spełniać swoją funkcję - czyli być dodatkiem, a nie wynagrodzeniem podstawowym.
Do teraz w wielu miejscach, szczególnie w sektorze publicznym, dodatek stażowy jest traktowany jak część podstawy, kiedy myślimy o płacach w kontekście wynagrodzenia minimalnego. Jeśli ktoś miał podstawę wynagrodzenia 1800 zł plus 500 zł dodatku stażowego - to okazywało się, że jego zarobki przekraczają ustawowe minimum, które w tym roku wynosi 2 tysiące 250 zł brutto.


Od stycznia dodatek w wynagrodzeniu za staż zostanie wyłączony z takiego liczenia płacy minimalnej. Aby wyeliminować wątpliwości interpretacyjne związane z nazewnictwem, wprowadzono nową definicję „dodatku za staż pracy”. Dodatek to dodatek i tak należy go traktować. A to oznacza podwyżki dla osób, które do tej pory były pokrzywdzone w tym zakresie. Szczególnie, że od przyszłego roku płaca minimalna znów wyraźnie wzrośnie - do dwóch tysięcy 450ciu złotych brutto. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry z tej zmiany będą zadowoleni wszyscy, którzy zarabiają niewiele ponad ustawowe minimum, a wypłaconego wynagrodzenia liczony jest im dodatek stażowy Sejm przyjął projekt ustawy, który na nowo reguluje kwestie i tak od przyszłego roku dodatek stażowy, czyli pieniądze, które należą się pracownikowi za to, że pracuje w firmie od wielu lat ma spełniać swoją funkcję, którą widzimy w nazwie, czyli być Rozwiń » dodatkiem, a nie wynagrodzeniem podstawowym my do teraz w wielu miejscach szczególnie w sektorze publicznym dodatek stażowy jest traktowany jako część podstawy wynagrodzenia, kiedy myślimy o płacach w kontekście wynagrodzenia minimalnego dla przykładu, jeżeli ktoś miał podstawy wynagrodzenia 1800 zł + 500 zł dodatku stażowego to okazywało się, że jego zarobki przekraczają ustawowe minimalne wynagrodzenie, a w tym roku wynosi ono 2250 zł brutto od stycznia dodatek wynagrodzeniu za staż zostanie wyłączony z takiego wyliczenia płacy minimalnej, aby wyeliminować wszelkie wątpliwości interpretacyjne związane z tym nazewnictwem wprowadzono po prostu nową definicję dodatku za staż pracy dodatek dodatek i tak należy traktować, a to oznacza podwyżki dla osób, które do tej pory były pokrzywdzone w tym zakresie, a ta podwyżka może być szczególnie widoczne, ponieważ od przyszłego roku ustawowa płaca minimalna znów wyraźnie wzrośnie do 2 tysięcy 450 zł brutto, czyli o 200 zł Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

40% rabatu w zimowej promocji TOK FM. Nie czekaj - zdobądź swój pakiet "Aplikacja i WWW" z solidną zniżką, aby słuchać wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!