REKLAMA

Jaka aktywność fizyczna - dla kogo? (powtórka)

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-07-30 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:56 min.
Udostępnij:

Temat naszego odcinka to: jaka aktywność fizyczna- dla kogo ? A wybór jest ogromny: bieganie, marsz, pływanie, trening cardio na siłowni, fitness, zumba, joga, pilates…., że wymienię tylko kilka. Przed podjęciem decyzji odpowiedzmy sobie na kilka pytań. Rozwiń »
Jaki mamy cel?
Chcemy schudnąć, poprawić kondycję, a może prowadzimy siedzący tryb pracy i nasz kręgosłup potrzebuje wzmocnienia.
Jaki jest stan naszego zdrowia?
Pewne schorzenia eliminują pewne rodzaje aktywności fizycznych. Najlepiej wcześniej porozmawiać o z lekarzem lub fizjoterapeutą. W przypadku schorzeń narządów ruchu ważne jest także, by ćwiczyć pod okiem wykwalifikowanego trenera z wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie.
Jaka jest nasza kondycja?
Osoby, które od lat lub przez całe swoje życie prowadziły raczej mało aktywny tryb życia, mogą sobie poważnie zaszkodzić nagle decydując się na intensywne biegi czy ćwiczenia na siłowni.
Ile mamy lat? Osoby po dwudziestce mają zupełnie inne możliwości, ale również inne cele, niż po 60 -tce. Podczas dorastania poziom wydolności wzrasta i osiąga wartości maksymalne około 20-30 roku życia. W dalszych latach zaczyna stopniowo spadać, a jak szybko to zależy tempo od aktywności fizycznej. W każdym wieku wydolność fizyczna może być modyfikowana przez odpowiedni trening
Ile mamy czasu?
Czy dwa popołudnia, czy tylko weekendy czy wszystkie poranki?
Wolimy z ćwiczyć indywidualnie czy w grupie? Na niektórych grupa działa motywująco. Inni wolą kameralną atmosferę i ćwiczenia sam na sam z trenerem. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Teraz wszystkie pakiety TOK FM Premium 40% taniej!

KUP TERAZ 40% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NULL
Array