REKLAMA

Obywatel i firma - każdy będzie miał własny rachunek do rozliczania podatków

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-08-12 11:00
Czas trwania:
01:22 min.
Udostępnij:

Urzędy skarbowe pójdą drogą ZUSu. Od przyszłego roku każdy - czyli zarówno zwykły obywatel, jak i przedsiębiorca - będzie miał dedykowany specjalny, przypisany tylko jemu, indywidualny mikrorachunek podatkowy. Będzie od służył do tego, by rozliczać się z fiskusem z podatków: dla zwykłego obywatela z PITu, ale dla firm także z CITu czy VATu. Konto będzie miało charakter techniczny, będzie zawierało PESEL i NIP, i będzie generowane automatycznie - albo przez internet, albo np w urzędzie skarbowym. Rozwiń »

To oznacza swoistą rewolucję. Teraz jest tak, że jeśli musimy zapłacić fiskusowi należny podatek, trzeba najpierw znaleźć odpowiedni numer rachunku w naszym urzędzie skarbowym do konkretnego rozliczenia. System więc jest mało przyjazny - i dlatego ma zostać zmieniony. Wszystkie stare rachunki Urzędów Skarbowych zostaną zamknięte 31 grudnia tego roku. Od stycznia obywatele i firmy będą rozliczały się w nowy sposób- czyli właśnie za pomocą indywidualnego rachunku technicznego, który będzie prowadzony przez Narodowy Bank Polski.

Dzięki temu rozliczenia mają być szybsze i łatwiejsze. A i fiskus skorzysta, bo będzie miał większą kontrolę nad tym, czy obywatel i firma prawidłowo rozlicza podatki. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry urzędy skarbowe pójdą drogą ZUS-u od przyszłego roku każdy, czyli zarówno zwykły obywatel, jaki przedsiębiorca będzie miał dedykowane specjalne przypisane tylko jemu mikro rachunek podatkowy będzie służył do tego, żeby rozliczać się z fiskusem z podatku dla zwykłego obywatela głównie z PIT-u, ale dla firm także CIT-u VAT -u konto będzie miało charakter techniczny będzie prowadzone przez Narodowy Bank Rozwiń » Polski i będzie zawierało PESEL NIP numer rachunku będzie generowane automatycznie albo przez internet albo n p . urzędzie skarbowym, kiedy nie kupujemy właściwie oznacza swoistą rewolucję, bo teraz jest także, jeżeli musimy zapłacić fiskusowi należny podatek to najpier w trzeba znaleźć odpowiedni numer rachunku w naszym urzędzie skarbowym do konkretnego rozliczenia w systemie, więc mało przyjazny i właśnie dlatego ma zostać zmieniony wszystkie stare rachunki urzędów skarbowych zostaną zamknięte 31 grudnia tego roku od 1 stycznia obywatele i firmy będą rozliczali się nowy sposób, czyli właśnie za pomocą indywidualnego rachunku technicznego dzięki temu rozliczenia mają być szybsze łatwiejsze, a ich fiskus skorzysta to będzie miał większą kontrolę nad tym czy obywatel czy firma prawidłowo rozliczają się z podatku Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA