REKLAMA

Płacenie za zakupy telefonem jest bajecznie proste

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-08-13 11:00
Czas trwania:
01:57 min.
Udostępnij:

Przyznam się, że kiedyś wydawało mi się, że płacenie za zakupy telefonem to zbędny gadżet - po co, skoro i tak portfel z kartą zawsze mam przy sobie? Później jednak zdałam sobie sprawę, że wcale nie zawsze mam przy sobie portfel, za to telefon - owszem, i czasem dobrze by było móc za coś zapłacić. Rozwiń »

Technologia rozwija się bardzo szybko i korzystanie z telefonu jak z karty bywa czasem szybsze, niż... znalezienie portfela z kartą. No dobrze, to jak włożyć kartę do smartfona? Najlepiej najpierw ściągnąć aplikację mobilną swojego banku i oznaczyć w niej, że będziemy chcieli używać za pomocą aplikacji mobilnej naszej karty płatniczej. To jeden ze sposobów. Drugi - równie popularny - to po prostu przypięcie własnych kart płatniczych do Apple Pay lub Google Pay. Coraz więcej banków pozwala na takie połączenie. Po ściągnięciu aplikacji, poprosi nas ona o podanie podstawowych danych karty - czyli danych o właścicielu, numer karty oraz kodu zabezpieczającego, a po zweryfikowaniu dostaniemy jeszcze sms lub powiadomienie push o tym, że karta i aplikacja zostały ze sobą sparowane.


Samo płacenie jest bajecznie proste - włączamy internet, przykładamy telefon do terminala - aplikacja sama wie, że musi się uruchomić - i jeśli wartość transakcji jest mała - to nie musimy nawet potwierdzać jej PINem. Przy większych zakupach - wpisujemy PIN, jeśli korzystamy z Androida, lub - w przypadku telefonów Apple'a - potwierdzamy po prostu odciskiem palca.


A co z bezpieczeństwem takich transakcji? O tym więcej jutro. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry przyznam, że kiedyś wydawało mi się, że płacenie za zakupy telefonem to po prostu zbędny gadżet po co skoro i tak portfel z kartą zawsze mam przy sobie później jednak zdało później jednak zdałam sobie sprawę, że wcale nie zawsze mam przy sobie portfel za telefon, owszem, czasem przydałoby się móc za coś zapłacić technologia rozwija się bardzo szybko i teraz korzystanie z telefonu jak karty płatniczej Rozwiń » bywa czasem szybsze niż znalezienie portfela z kartą dlatego zachęcam wszystkich, żeby spróbowali no dobrze, ale właściwie jak złożyć kartę do smartfona można np. ściągnąć aplikację mobilną swojego banku i w niej zaznaczyć, że będziemy chcieli używać za pomocą aplikacji mobilnej naszej karty płatniczej to 1 ze sposobów drugi równie popularny to po prostu podpięcie własnych kart płatniczych do aplikacji, aby tutaj lub mógł PiS coraz więcej banków pozwala na takie połączenie przez to narzędzie staje się bardzo wygodne po ściągnięciu aplikacji poprosi nas ona o podanie podstawowych danych karty, czyli danych o właścicielu numeru karty oraz kodu zabezpieczającego, a po zweryfikowaniu tych informacji i pewnie jeszcze dostaniemy SMS albo powiadomienie Pusz o tym, że karta i aplikacja zostały ze sobą sparowany samo płacenie jest bajecznie proste większość nowoczesnych telefonów ma już sobie wbudowaną technologię, która umożliwia takie płacenie włączamy, więc tylko internet przykładamy telefon do terminala, a aplikacja już sama wie, że musi uruchomić, jeżeli wartość transakcji jest niewielka to nawet nie musimy potwierdzać jej winę przy większych zakupach, jeżeli korzystamy z aplikacji Androida wpisujemy numer PIN tak, jakbyśmy płacili kartą, a jeżeli korzystamy z telefonów Apple po prostu potwierdzamy płatność odciskiem palca, a co z bezpieczeństwem takiej transakcji o tym, więcej opowie jutro Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA