REKLAMA

300 plus wyprawki szkolnej - także dla uczniów dorosłych

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-08-16 11:00
Czas trwania:
01:08 min.
Udostępnij:

Nowy rok szkolny coraz bliżej - rodzicom uczniów przypominam więc, że mają prawo do świadczenia zwanego wyprawką. To 300 złotych wypłacane jednorazowo dla rodziców dzieci w wieku szkolnym - do 20stego roku życia, lub 24-go, jeśli dziecko jest niepełnosprawne lub uczy się w szkole specjalnej. Świadczenie nie przysługuje przedszkolakom i uczniom zerówki. Rozwiń »

Żeby jednak skorzystać ze świadczenia - trzeba złożyć odpowiedni wniosek. Te elektroniczne, które można składać np przez nasz bank, przyjmowane są od początku lipca. Od początku sierpnia odpowiednie ośrodki gminne przyjmują także wnioski papierowe. Cały proces nie jest skomplikowany i wygląda niemal identycznie jak składanie wniosków o 500 plus.

Jedną rzecz w kwestii wyprawki szkolnej szczególnie warto podkreślić: w tym roku ze świadczenia może skorzystać trochę więcej osób. Rząd dopuścił bowiem możliwość, by pieniądze dostali także uczniowie szkół dla dorosłych, oraz szkół policealnych. Dorośli uczniowie mogą składać wnioski o wyprawkę od początku sierpnia.


Jednak na początku lipca rząd przyjął rozporządzenie, z którego wynika, że programem "300 plus" będą objęci także dorośli uczniowie szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych.

Dorośli uczniowie będą mogli składać wnioski o przyznanie pieniędzy na wyprawkę od 1 sierpnia. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry nowy rok szkolny już coraz bliżej rodzicom uczniów przypominam więc, że mają prawo doświadczenia zwanego wyprawką to 300 zł wypłacane jednorazowo dla rodziców dzieci w wieku szkolnym do dwudziestego roku życia lub 2004 . roku, jeżeli dziecko jest niepełnosprawne lub uczy się w szkole specjalnej świadczenie nie przysługuje przedszkolakom i uczniów zerówki, żeby jednak skorzystać z pieniędzy trzeba po nie Rozwiń » złoży odpowiedni wniosek elektroniczne, które można składać n p . przez nasz bank przyjmowane były od początku lipca do od początku sierpnia odpowiednie środki gminne przyjmują także wnioski papierowe cały proces nie jest skomplikowany i wygląda niemal identycznie jak składanie wniosków o 500 + 1 rzecz w kwestii wyprawki szkolnej szczególnie warto podkreślić w tym roku ze świadczenia może skorzystać trochę więcej osób rząd dopuścił bowiem możliwość, by pieniądze zostali także uczniowie szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych dorośli uczniowie mogą składać wnioski o wyprawkę od początku sierpnia Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POSŁUCHAJ RÓWNIEŻ

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium 40% taniej. Radio TOK FM bez reklam, podcasty z audycji i podcasty tylko dla Subskrybentów.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA