REKLAMA

Bierzesz reklamówki w sklepie? Nie bierz, bo zapłacisz

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-08-28 11:00
Czas trwania:
01:25 min.
Udostępnij:

Bierzesz w sklepie reklamówki? Nie rób tego, naprawdę nie musisz. Wystarczy włożyć do plecaka czy torebki jedną czy dwie siatki płócienne lub inne wielorazowe, żeby uwolnić się przynajmniej od części niepotrzebnego plastiku. Rozwiń »
Być może dla niektórych argumentem, żeby jednak ograniczyć liczbę zabieranych ze sklepu siatek, będzie fakt, że już za każdą plastikową reklamówkę braną przy kasie trzeba będzie zapłacić. Rząd zmienił opłatę recyklingową, bo w jej poprzedniej formie była po prostu nieskuteczna, a do budżetu państwa wpływały marne grosze. Od poniedziałku nie będzie miało znaczenia, czy bierzemy siatkę cienką czy grubą - i tak będzie trzeba za nią zapłacić, a część pieniędzy trafi do kasy państwa. Jedyną folijką, która będzie za darmo - to cienkie zrywki, w które wiele osób chętnie wkłada owoce czy warzywa (swoją drogą -też niepotrzebnie. Wystarczą torebki wielorazowe np. ze starych firanek, łatwo je zrobić lub kupić w internecie. Są lekkie, trwałe i przyjazne środowisku).

Na szczęście świadomość w tym zakresie rośnie. Niektóre sieci raportowały, że w ubiegłym roku sprzedaż torebek foliowych w sklepach zmniejszyła się o 40 procent, oby kolejne lata przynosiły jeszcze większe zmiany zachowań konsumetów. Na razie bowiem przeciętny Polak zużywa nawet 300 toreb foliowych w ciągu roku. Tymczasem Duńczyk - 4. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry bierzesz w sklepie reklamówki nierób tego naprawdę nie musisz wystarczy włożyć do plecaka czy torebki 12 chatki uczelni lub inne jednorazowe, żeby uwolnić przynajmniej od części niepotrzebnego plastiku być może dla niektórych argumentem, żeby jednak ograniczyć liczbę zawieranych ze sklepu siatek będzie fakt, że już za każdą plastikową reklamówkę z bramą przy kasie trzeba będzie zapłacić rząd Rozwiń » zmienił opłatę recyklingową, bo w jej poprzedniej formie była po prostu nieskuteczna do budżetu państwa wpływały marne grosze od poniedziałku jednak nie będzie miało znaczenia czy bierzemy siatkę cienką grubo i tak trzeba będzie za nią zapłacić, a część pieniędzy trafi do kasy państwa jedynymi Polakami, które będą za darmo będą dzięki rybki, które wiele osób chętnie wkłada obok czy warzywa swoją drogą też zupełnie niepotrzebnie, bo wystarczą torebki wielorazowych np. ze starych pilanek, które łatwo zrobić samodzielnie albo po prostu kupić w internecie są lekkie trwałe i przyjazne środowisko na szczęście świadomość w tym zakresie rośnie niektóre sieci raportowały, że w ubiegłym roku sprzedaż torebek solowych sklepach zmniejszyła się 40 %, aby kolejne lata przynosiły jeszcze większe zmiany zachowań konsumentów na razie bowiem przeciętny Polak zużywa nawet 300 torebek foliowych w ciągu roku tymczasem Duńczyk 4 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium - Radio TOK FM bez reklam: czyli TOK + Muzyka, podcasty z audycji Radia TOK FM oraz podcastowe produkcje oryginalne TOK FM. Tylko teraz w cenie 15 zł za miesiąc. Na zawsze!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA