REKLAMA

Czas wykorzystać zaległy urlop!

Data emisji:
2019-09-11 11:00
Audycja:
Przewodnik Finansowy TOK FM
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Czasu zbyt wiele już nie zostało - ale może jeszcze ktoś z państwa zdecyduje się na opcję last minute, albo... przyjdzie szef, i wręcz zmusi państwa do pójścia na urlop! Za chwilę skończy się wrzesień - czyli ustawowy termin na wykorzystanie zaległego urlopu, który pozostał pracownikowi jeszcze z poprzedniego roku. Rozwiń »

Taki urlop powinien się odbyć, i powinien rozpocząć się najpóźniej 30go września, bo w razie kontroli- firma, w której pracownicy mają zgromadzone dużo zaległych urlopowych dni narażona jest kary finansowe. Ale dla firm wcale nie groźba kary jest najgorsza - przedsiębiorcy nie lubią szczególnie wiązania rezerw finansowych z tytułu zaległych urlopów. To niepotrzebnie zablokowane pieniądze, ale rezerwy zawiązane być muszą - bo jeśli przyszłoby do zwalniania kogoś z pracy, firma musi mieć pieniądze na wypłacenie takiej osobie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. I właśnie dlatego może się zdarzyć, że szef przyjdzie do pracownika i wręcz zmusi go do wzięcia kilku dni wolnych - i będzie miał do tego prawo.

W kwestii urlopów zasada jest oczywiście taka, że jeśli komuś zostało parę wolnych dni z poprzedniego roku, to w nowym roku urlopowym, w pierwszej kolejności pracodawca będzie wykreślał dni zaległe. Ale są i tacy pracownicy, którzy nawisy mają ogromne, a i wolnych dni nie lubią. Ale są i przepisy na takie przypadki: zaległy urlop przedawnia się po trzech latach od dnia jego wymagalności. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry czas zbyt wiele już nie zostało, ale może jeszcze ktoś z państwa zdecyduje się na opcję last minutę albo po prostu przyjdzie szef i wręcz zmusi państwa dopuszcza na urlop za chwilę kończy się wrzesień, czyli ustawowy termin na wykorzystanie zaległego urlopu, który pozostał pracownikowi jeszcze z poprzedniego roku taki urlop powinien się odbyć i powinien rozpocząć się najpóźniej 30 września w razie Rozwiń » kontroli firma, w której pracownicy mają zgromadzone dużo zalet urlopowych dni narażona jest na kary finansowe, ale dla firm wcale nie groźba kary jest najgorsza przedsiębiorcy nie lubią szczególnie wydania rezerw finansowych z tytułu zaległych urlopów to niepotrzebnie zablokowane pieniądze, ale rezerwy zawiązane być muszą, bo jeżeli przyszłoby do zwalniania kogoś z pracy firma musi mieć pieniądze na wypłacenie takiej osobie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop i właśnie dlatego może się zdarzyć, że szef przyjdzie do pracownika i wręcz zmusi go do wzięcia kilku dni wolnych i będzie miał do tego prawo w kwestii urlopu zasada jest oczywiście taka, że jeżeli komuś zostało parę dni wolnych z poprzedniego roku o nowym roku urlopowym w pierwszej kolejności pracodawca będzie określał dni zaległe, ale sami tacy pracownicy, którzy na Wisłę mają ogromne wolnych dni za bardzo nie lubią przepisy przewidują, więc również takie przypadki zaległy urlop przedawnia się po 3 latach od dnia jego wymagalności Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Teraz 30% zniżki na Dostęp Premium! Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW", aby słuchać podcastów TOK FM na komputerze i w aplikacji mobilnej już dziś.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!