REKLAMA

Płatność kartami nawet poniżej 50 zł będziemy potwierdzać PINem - dyrektywa PSD2

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-09-13 11:00
Czas trwania:
01:25 min.
Udostępnij:

Robisz drobne zakupy, za które płacisz zbliżeniowo już niemal automatycznie? Lepiej przypomnij sobie jednak kod PIN do karty płatniczej! Od jutra bowiem co szóstą transakcję kartą, także na te najdrobniejsze kwoty, będziemy musieli potwierdzić PINem. To wymóg wynikający z dyrektywy unijnej, która ma zagwarantować klientom lepszą ochronę i bezpieczniejsze transakcje. Rozwiń »

Zatem od jutra co szósta transakcja będzie wymagała potwierdzenie kodem PIN, niezależnie od tego, że jest na małą kwotę, poniżej 50ciu złotych. Poprawne wpisanie PINu odblokuje licznik, i znów kolejne cztery transakcje o niskich wartościach będą bez PINu, za to szósta - z PINem. Dzięki temu nawet jeśli ktoś ukradnie naszą kartę a my się nie zorientujemy w porę, żeby ją zablokować - zrobi zakupy na nasz koszt na nie więcej niż 250 złotych.

Wejście w życie tych zmian - przypomnę, to już od jutra - może trochę opóźnić prace nad zmianą limitów na transakcje bezpinowe. W Polsce ten limit jest niski i wynosi tylko 50 zł, VISA i Mastercard mają już zgodę Narodowego Banku Polskiego, żeby ten limit podnieść do stu złotych. Jednak wprowadzanie kilku wielu zmian równolegle w bankowości może być dla klientów niepotrzebnym obciążeniem - najpierw więc firmy chcą dać czas klientom, by przyzwyczaili się do pierwszych nowości związanych z drożeniem dyrektywy PSD 2. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik finansowy TOK FM Aleksandra Dziadykiewicz dzień dobry robić drobne zakupy, które płacić zbliżeniowo już niemal automatycznie Legii przypomni sobie PIN do karty płatniczej, bo od jutra co szóstą transakcję kartą także na te najdrobniejsze kwoty trzeba będzie potwierdzić wiemy to wymóg wynikający z dyrektywy unijnej, która ma zagwarantować klientom lepszą ochronę i bezpieczniejsze transakcje zatem od jutra co szósta transakcja będzie wymagała potwierdzenia Rozwiń » kodem PIN niezależnie od tego czy jest na małą kwotę poniżej 50 zł czy na dużą kwotę poprawne pisanie PIN -u odblokuje licznik i znów kolejne 5 transakcji o niskich wartościach będą bez PIN -u za to szósta spinamy dzięki temu, nawet jeżeli ktoś ukradnie nam naszą kartę płatniczą, a my nie zorientujemy się w porę, żeby zablokować zrobi zakupy na nasz koszt na nie więcej niż 250 zł wejście w życie tych zmian, a przypomnę, że już od jutra może trochę opóźnić prace nad zniesieniem limitów na transakcję bez pionowe w Polsce ten limit jest niski wynosi tylko 50 zł WizzAir MasterCard mają już zgodę Narodowego Banku Polskiego, żeby ten limit podnieść do 100 zł jednak wprowadzenie kilku zmian równolegle bankowości może być dla klientów niepotrzebnym obciążeniem najpierw, więc firmy chcą dać czas klientom, żeby przyzwyczaili się do pierwszych nowości związanych z wdrożeniem dyrektywy PSD 2 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Posłuchaj o tym, co ważne w TOK FM Premium. Teraz podcastowe produkcje oryginalne, podcasty z audycji TOK FM oraz Radio TOK FM bez reklam 40% taniej! Bądź na bieżąco.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA