REKLAMA

Miód na rany!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-08-12 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:37 min.
Udostępnij:

Nasze babcie radziły smarować rany miodem i miały rację. Wcześniej robiono tak już Mezopotamii, około 5000 lat temu, a także 1000 lat później w starożytnym Egipcie i 2500 lat temu w starożytnej Grecji oraz w wielu kulturach europejskich. Znacznie później te obserwacje wyjaśnili naukowcy. Miód podczas kontaktu z zakażoną skórą wykazuje właściwości przeciwdrobnoustrojowe, przeciwzapalne, łagodzące ból, oczyszczające, stymulujące i ziarninowanie przez przyspieszenie tego procesu oraz wspomagający proces bliznowacenia.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska nasze babcie radziły smarować radnych miody i miały rację wcześniej robiono tak już Mezopotamii około 5000 lat temu, a także 1000 lat później starożytnym Egipcie i 2 ,51000 lat temu starożytnej Grecji oraz w wielu kulturach europejskich znacznie później te obserwacje wyjaśni naukowcy miot podczas kontaktu zakazano skórą wykazuje właściwości przeciw drobną ustrojowe przeciwzapalne łagodzące ból oczyszczające dane Rozwiń » stymulujące żadna nowa nie przez przyspieszenie tego procesu oraz wspomagający proces biznes ocenia działanie przeci w drobną ustrojowe dawni przypisywano obecności oxy darzy glukozy pod wpływem, której powstaje nadtlenek wodoru czy woda utleniona obecnie większe znaczenie przypisuje się wysokie ciśnienie osmotyczne mu, który jest spowodowany dużym stężeniem cukru oraz niskiemu kwaśnym odczynie owi miotów zakażony cuchnące rany po opatrzeniu miodem w ciągu kilku nie tracą charakterystyczny odór co tłumaczy się zmianą flory bakteryjnej lub zmiany metabolizmu bakterii wielka podaż gotowych do spożycia cukrów powoduje ich wykorzystanie przez bakterie co w efekcie prowadzi do tego, że mniej wykorzystują białka i aminokwasy gospodarza przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 1 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA