REKLAMA

Przebarwienia na skórze - skąd się wzięły ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-09-02 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:27 min.
Udostępnij:

Piękne słoneczne dni, wystawialiśmy naszą skórę na słońce: mam nadzieję, że dobrze chronioną przed ultrafioletem . Ale co to ? Pojawiły się na niej ciemniejsze plamy. Przebarwienia. Rozwiń »
Najczęściej widać je w miejscach, do których słońce dociera najłatwiej: na twarzy, dłoniach, dekolcie, przedramionach i ramionach oraz na łydkach. Ich przyczyny mogą być bardzo różne: promienie ultrafiolotowe, zmiany w wydzielaniu hormonów, a także substancje fotouczulajace obecne w perfumach. kosmetykach i lekarstwach.
A nie wychodźmy na słońce, jeśli bierzemy te leki:
Niesteroidowe leki przeciwzapalne: kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, ketoprofen.
Leki odkażające układ moczowy i moczopędne.
Niektóre antybiotyki i sulfonamidy.
Leki obniżające poziom cholesterolu.
Leki psychotropowe, np. niektóre antydepresanty.
Niektóre zioła, np. dziurawiec i arcydzięgiel.
Leki przeciwcukrzycowe.
Leki hormonalne, w tym pigułki antykoncepcyjne i preparaty stosowane w hormonalnej terapii zastępczej. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska piękne słoneczne dni wystawialiśmy naszą skórę na słońce mam nadzieję, że dobrze chronione przed ultrafioletowym, ale co to pojawiła się na niej ciemniejsze plamy przebarwienia najczęściej widać w miejscach, do których słońce dociera najłatwiej na twarzy dłoniach dekolcie przedramiona i ramionach oraz wódka ich przyczyny mogą być bardzo różnych promienie ultrafioletowe zmian w wydzielaniu hormonów, a także Rozwiń » substancje fotouczulające obecny w perfumach kosmetykach i lekarstwa, a więc nie wychodźmy na słońce, jeżeli bierzemy tyle niesteroidowe leki przeciw zapalnych kwas acetylosalicylowy ibuprofen ketoprofen leki odkażające układ moczowy i moczopędnych niektóre antybiotyki i sól fundament leki obniżające poziom cholesterolu leki psychotropowe np. niektóre antydepresanty, które działa np. dziurawiec i arcydzięgiel leki przeciwcukrzycowe leki hormonalne w tym pigułki antykoncepcyjne i preparaty stosowane hormonalnej terapii zastępczej do usłyszenia jutro przed czternastą przewodnik TOK FM na zdrowie Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i zabierz TOK FM na wakacje!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA