REKLAMA

Plamy na skórze - przebarwienia- przyczyny

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-09-03 13:50
Audycja:
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Prowadzący:
Czas trwania:
01:33 min.
Udostępnij:

rzebarwienia - ciemne plamy na skórze - mogą pojawić się każdym wieku w wyniku stosowaniem niektórych leków, ziół lub kosmetyków zawierających substancje fotouczulające. Wyzwalaczem jest słońce. O lekach i ziołach już wymieniałam. Ale pamiętajmy tez o środkach zapachowych. Szczególnie należy uważać na perfumy z alkoholem, piżmo (naturalne oraz syntetyczne) i olejki: bergamotowy, paczulowy oraz waniliowy. Rozwiń »
Ale nie tylko leki, zioła i kosmetyki powodują przebarwienia

U młodszych kobiet są one związane są z zaburzeniami hormonalnymi, ciążą, stosowaniem antykoncepcji. Przyczyną może być także nadczynność tarczycy niedoczynność kory nadnerczy, stany zapalne przydatków. Po 45 roku życia przebarwienia powstają w wyniku zmian hormonalnych lub też stosowania hormonalnej terapii zastępczej.
Po trzydziestce przebarwienia ma 35 procent kobiet, po 50 roku życia - 90 procent.
Ciemne plamy na skórze powstają także w wyniku stanów zapalnych, najczęściej w tych miejscach gdzie są zmiany trądzikowe. Uwaga: nie wystawiajmy twarzy na słońce po stosowaniu kuracji przeciwtrądzikowej, zabiegach dermatologii estetycznej, mikrodermabrazji. To tez może wywołać przebarwienia. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie dr Ewa Podolska przebarwienia ciemne plamy na skórze mogą pojawić się w każdym wieku w wyniku stosowania niektórych leków zioła lub kosmetyków zawierających substancje fotouczulające wyzwalaczem jest słońce lekka działa już mówiła, ale pamiętajmy też o środkach zapachowych szczególnie należy uważać na perfumy z alkoholem piżmo naturalne oraz syntetyczne i olejki Berga gotowy patrolowy oraz pani, ale nie tylko leki zioła kosmetyki Rozwiń » powodują przebarwienia i młodszych kobiet co mamy związane z zaburzeniami hormonalnymi ciążą stosowaniem antykoncepcji przyczyną może być także nadczynność tarczycy niedoczynność kory nadnerczy oraz stan zapalny przydatków po czterdziestym piątym roku życia przebarwienia powstałe w wyniku zmian hormonalnych lub też stosowania hormonalnej terapii zastępczej po trzydziestce przebarwienia ma 35 % kobiet po pięćdziesiątym roku życia 90 % ciemne plamy na skórze powstają także wyniku Stanów zapalnych najczęściej w tych miejscach, gdzie są zmiany trądzikowe uwaga nie wystawiamy twarze na słońce po stosowaniu kuracje przeciwtrądzikowe jej zabiegach dermatologii estetycznej mikro derbach Brabancji to też może wywołać przebarwienia przewodnik medyczny od poniedziałku do piątku przed 1 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

40% rabatu w zimowej promocji TOK FM. Nie czekaj - zdobądź swój pakiet "Aplikacja i WWW" z solidną zniżką, aby słuchać wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!