REKLAMA

Przebarwienia - leczenie domowym sposobem

Data emisji:
2019-09-04 13:50
Audycja:
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Prowadzący:
Czas trwania:
01:36 min.
Udostępnij:

Dzisiaj o tym jak pozbyć się ciemnych plam na skórze tzw przebarwień. Rozwiń »
Podstawowa rzecz: idźmy do lekarza dermatologa. On oglądając naszą skórę, a także robiąc z nami wywiad będzie wiedział z jakim przebarwieniem ma do czynienia.
Jak się ich ich pozbyć ? Generalnie proces leczenia jest długi.
Istnieją kremy wybielające, które można stosować z innymi metodami medycznymi; peelingami lub zabiegami wybielającymi. Gdy efekty są słabe można zastosować laseroterapię. Metody te są jednak dość kosztowne - zaznacza dr Elżbieta Szymańska dermatolog. I dodaje: z pewnością jedną z najprostszych metod jest ochronę przed słońcem, aby nie nasilać zmian oraz preparaty z witaminą C, która mają działanie rozjaśniające.
A konkrety ?
Kosmetyki rozjaśniające to te, które zawierają kwasy owocowe i witaminę C - kwas kojowy, umbeliferon i arbutynę; hamują one działanie melanocytów i wytwarzanie melaniny, która nadaje brązowy odcień naszej skórze. Na rynku jest ich duży wybór, kremów, toników, maseczek, serum.
Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z efektu musimy uciec się do zabiegów bardziej wyszukanych w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim. Zwiń «

DOSTĘP PREMIUM

Teraz 30% zniżki na Dostęp Premium! Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW", aby słuchać podcastów TOK FM na komputerze i w aplikacji mobilnej już dziś.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!