REKLAMA

Czym różni się rejestr wyborców od spisu wyborców i co z tego, dla wyborcy, wynika

Przewodnik Wyborcy
Data emisji:
2019-09-10 06:30
Prowadzący:
W studio:
Czas trwania:
01:33 min.
Udostępnij:

Już 13 października 2019 - wybory parlamentarne. Z "Przewodnika Wyborcy" dowiesz się, jakie prawa, obowiązki, możliwości i ograniczenia mają w kampanii wyborczej, i w dniu głosowania, instytucje państwowe i samorządowe, partie polityczne i komitety wyborcze, organizacje społeczne a przede wszystkim - wyborcy.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik wyborcy Tomasz sed dzień dobry jest z nami pani Anna godziwą ekspertka prawa wyborczego czym się różni rejestry wyborców foty spisu wyborców no, jakie ma to dla nas znaczenie rejestr wyborców to jest spis wszystkich osób uprawnionych do głosowania na obszarze danej gminy gmina prowadzi jako swoje zadania zlecone robi to stale wszystkie osoby, które są stale na obszarze danej gminy zameldowana w momencie ukończenia 18 lat wchodzą do tego rejestru wyborców i na Rozwiń » podstawie rejestru wyborców gmina sporządza spisy wyborców dla każdego lokalu wyborczego od ręki załóżmy, że mieszkam w mieście, a dopisuje się do takiego rejestru w mieście bez co dalej automatycznie urzędy porozumiewają się między sobą i z rejestru w miejscu swojego stałego zameldowania miejscu zostanie pan skreślony będzie pan figurował w rejestrze w mieście bez do tego czasu aż nie wpisze się pan do jakiegoś rejestru wyborców w innym miejscu to jest przykład bardzo ważna w wypadku studentów, którzy wyjeżdżają na 5 lat swojego miasta rodzinnego są zameldowani wiedzą, że przez 5 lat będą studiować np. w Warszawie w związku z tym tutaj wpisują się do rejestru wyborców tu przez 5 lat głosują, a potem wracają do swojego miasta rodzinnego i nagle idą na wybory okazuje się, że ich nazwiska nie ma trzeba pamiętać o tym, żeby, jeżeli się wpisało do rejestru wyborców zmienia się potem znowu miejsce zamieszkania znowu się do tego rejestru wyborców pisać przewodnik wyborcy Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK WYBORCY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Wszystkie audycje, kiedy chcesz! Teraz TOK FM Premium 30% taniej: podcastowe produkcje oryginalne, Radio TOK FM bez reklam i podcasty z audycji. Nie zwlekaj, słuchaj wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA