REKLAMA

Przebarwienia - leczenie w gabinecie specjalisty cd

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-09-10 13:50
Audycja:
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Prowadzący:
Czas trwania:
01:29 min.
Udostępnij:

Oprócz peelingów chemicznych oraz mikrodermabrazji, czyli ścierania naskórka głowicą pokrytą kryształkami diamentowymi lub kryształkami tlenku glinu, do usuwania przebarwień stosuje się krioterapię, działanie światłem lasera lub światłem pulsującym. Rozwiń »
Zacznijmy od tego ostatniego zabiegu. Wykorzystuje on energie świetlną IPL - czyli Intensywne Pulsacyjne Światło. Głowica urządzenia emituje światło, które przekształca się w energię cieplną trwale uszkadzając melaninę. Zabieg daje dobre efekty, chociaż jest nieprzyjemny. Po zabiegu skóra jest zaczerwiona i złuszcza się po kilku dniach. Nie wystarczy jeden raz. Co dwa tygodnie zabieg powinno się powtórzyć. I tak przez trzy do 6 miesięcy. W tym czasie chrońmy skórę przed słońcem i stosujmy filtry UV.
Krioterapie stosuje się w przypadku tzw plam soczewicowatych. Pojawiają się one w starszym wieku - są to plamki w kształcie ziarna soczewicy, które czasem zlewają się w większe plamy. Są punktowo zamrażanie ciekłym azotem, a następnie wycinane. Zabieg daje efekt natychmiastowy, pozostaje tylko niewielka blizna Zwiń «

DOSTĘP PREMIUM

40% rabatu w zimowej promocji TOK FM. Nie czekaj - zdobądź swój pakiet "Aplikacja i WWW" z solidną zniżką, aby słuchać wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!