REKLAMA

Jak walczyć o czyste powietrze

Gościnnie: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2019-09-17 16:20
Prowadzący:
Czas trwania:
26:08 min.
Udostępnij:

Głosy Rozsądku to seria wyborczych debat i podcastów Polityki Insight, podczas których rozmawiamy o najważniejszych tematach kampanii. Z politykami partii rządzącej i opozycyjnymi dyskutujemy o zdrowiu, gospodarce, ekologii i miejscu Polski w Europie. Dyskusję prowadzili Joanna Sawicka z Polityki Insight i Krzysztof Bolesta z Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych. Sawicka wskazuje, że problem czystego powietrza znalazł się w programach wszystkich partii, choć ma wątpliwości, czy dotarł do ich świadomości. Bolesta uważa, że najważniejszą grupą wyborczą w Polsce są kierowcy, więc obietnice polityków, dotyczące ograniczenia emisji spalin, będzie trudno spełnić. Rozwiń »

O emisyjności pojazdów
Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, chce zmienić sposób naliczania akcyzy i uzależnić ją od stopnia emisyjności samochodu. Urszula Pasławska z PSL proponuje zakaz importu diesli i budowę obwodnic miast.

O kopciuchach
Wszyscy zgadzają się, że państwo powinno finansować wymianę starych pieców. Dariusz Standerski podkreśla, że konieczne jest również wsparcie administracyjne i proceduralne. Gabriela Lenartowicz z PO narzekała na brak współpracy w parlamencie.

O odejściu od węgla
Węgiel najwcześniej chce porzucić Koalicja Obywatelska - w 2040 r., PSL mówi o roku 2050. Lewica wycofuje się z deklaracji - w 2030 r. węgiel nie powinien być znaczącym paliwem, choć wcześniej Wiosna zapowiadała zupełne odejście od tego surowca. Według Zjednoczonej Prawicy w 2040 r. ze źródeł odnawialnych pochodzić będzie 25% energii. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz z rabatem 40%. Wybierz pakiet Standardowy z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA