REKLAMA

Czy urządzenia ze składanymi ekranami wyprą smartfony?

Data emisji:
2019-09-24 18:00
Audycja:
Przewodnik Technologiczny TOK FM
Prowadzący:
Czas trwania:
01:28 min.
Udostępnij:

Czy pamiętają Państwo składane telefony, które potocznie nazywano klapkami? Od dłuższego czasu inżynierzy pracują nad projektami składanych smartfonów, które po rozłożeniu będą dorównywać rozmiarom mniejszych tabletów.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

przewodnik technologiczny TOK FM Kamil Wróblewski dzień dobry czy pamiętają państwo składane telefony, które potocznie nazywano klapkami od dłuższego czasu inżynierzy pracują nad projektami składanych smartfonów, które po rozłożeniu będą dorównywać rozmiarom mniejszych tabletów coraz więcej firm pokłada w tego typu urządzeniach nadzieje licząc, że zawojują one rynek dla przykładu w styczniu tego roku na koncert elektronik sią, czyli największych targach w Rozwiń » świecie nowych technologii zaprezentowano roju Flex, by miesiąc później mogliśmy poznać Samsunga Galaxy Ford i siłowej Made ex swoje nowe składane smartphone planują zaprezentować również LG Motorola i uszami jak donosi serwis tek 20 podobnego typu urządzenie opatentował m. in. firmy Lenovo Gogol i ZI 1 z największych problemów, z którymi zmagają się inżynierzy jest ekran, który większości tradycyjnych smartfonów jest zrobiony z utwardzonego szkła w przypadku składanych wyświetlaczy potrzebny jest elastyczny surowiec, który będzie odporny na pęknięcia i zarysowania teraz wiemy jedno takie urządzenia nie będą na razie tanie za Flex pani zapłacimy ponad 1300 USD, czyli 5100 zł Europejska cena Samsunga Galaxy Ford to 2000 EUR, więc grubo ponad 8000 zł wariant 52 ma kosztować jeszcze więcej do usłyszenia Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TECHNOLOGICZNY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Teraz 30% zniżki na Dostęp Premium! Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW", aby słuchać podcastów TOK FM na komputerze i w aplikacji mobilnej już dziś.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!