REKLAMA

Prawdziwy miód musi być płynny - MIT!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-10-01 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:24 min.
Udostępnij:

Uważa się, że prawdziwy miód jest płynny. To nieprawda. Każdy dobry miód podlega procesowi krystalizacji. Jeżeli kupujemy miód jesienią lub zimą, to wiedzmy, że z nastaniem chłodnych dni każdy miód w dobrej jakości zamienia się jednolitą masę. Najszybciej krystalizuje się miód rzepakowy. Tylko akacjowy pozostaje płynny nawet przez pół roku. Krystalizacja przebiega wolniej w słoikach nieotwieranych. By miód stał się z powrotem płynny, należy wstawić słoik z miodem do wody o temperaturze 40 stopni, nie więcej lub na kilkanaście sekund do mikrofalówki.

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik w TOK FM na zdrowie w dzień dobry Ewa Podolska dzisiaj w naszym cyklu miodzie rozprawił się z podstawowym mitem dotyczącym miodu, a mianowicie tym przekonaniem, że prawdziwy miód jest spójny nieprawda każdy dobry nie podlega procesowi krystalizacji, jeżeli kupujemy już jesienią lub zimą to wiedzmy, że z nastaniem chłodnych dni każdy minut dobrej jakości zamienia się jednolitą masę najszybciej krystalizuje się mieć rzepakowy tylko akacjowy pozostaje płynny nawet Rozwiń » przez pół roku krystalizacja przebiega woli swój fach otwieranych, by mimo stał się z powrotem płynny należy wstawić swoich z miodem dowody o temperaturze 40 stopni nie więcej lub na kilkanaście sekund do krótkofalówki, podsumowując jeśli kupujemy miód pod koniec roku widzimy, że już jest płynny i nie jest mu akacjowy to jest on albo zafałszowany wtedy może nie krystalizować się nawet po przechowywaniu przez jakiś czas w lodówce albo przegrzany kilku kilkukrotnie podgrzewany powyżej 40 stopni, aby zachował stan płynny przez dłuższy czas co pozbawia go jednak cennych składników takiego miodu nie kupujmy przewodnik medyczny na zdrowie od poniedziałku do piątku przed 1 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu! A w promocji Black Friday obowiązuje prawdziwe 50% zniżki!

KUP TERAZ 50% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA