REKLAMA

Orzechy - jedzmy same !

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-10-17 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
10:59 min.
Udostępnij:

Chyba już państwa przekonałam do jedzenia orzechów ? O wszystkich ich właściwych zdrowotnych było wiele w poprzednich odcinkach Przewodnika Medycznego. Dziś jeszcze tylko ciekawostka dotycząca tematu: orzechy a próchnica. Jedzmy je ponieważ ich twarda struktura sprzyja oczyszczania zębów. Dodatkowym czynnikiem ochronnym jest fakt, iż orzechy zawierają niewiele cukrów prostych - w porównaniu np. ze słodyczami i nie mają one tendencji do obklejania zębów. Nie kupujmy wobec tego orzechów obklejonych miodem, cukrem karmelem czy czekoladą. Rozwiń »
Nie jedzmy tych solonych z uwagi na nadmierną ilość sodu, sprzyjającego nadciśnieniu tętniczemu i prażonych - ze względu na powstające pod wpływem wysokiej temperatury związki rakotwórcze. Te dodatki zmniejszają ich prozdrowotne właściwości. Pamiętajmy też są że bardzo kaloryczne - powyżej 500 kilokalorii w 100 gramach. Jedna porcja orzechów nie powinna być większa niż garść .
Jeśli jeszcze dodamy do nich cukier, karmel, itp to mamy prawdziwą bombę kaloryczną. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu! A w promocji Black Friday obowiązuje prawdziwe 50% zniżki!

KUP TERAZ 50% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA