REKLAMA

Obligacje skarbowe: w jaki sposób można je kupić?

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-10-23 11:00
Czas trwania:
01:44 min.
Udostępnij:

Oszczędzanie przez kupowanie obligacji - to temat przewodnika finansowego w tym tygodniu. Wspominałam już o tym, czym są papiery skarbowe oraz jakie są ich rodzaje - proszę zajrzeć do archiwum podcastów lub do aplikacji TOK FM. A dziś trochę więcej o tym, jak takie państwowe obligacje, kierowane do zwykłych obywateli - możemy kupić. Rozwiń »

Kluczowa sprawa: ich wyłącznym bezpośrednim dystrybutorem jest bank PKO BP oraz biura maklerskie tego banku. Trudno się dziwić - to bank państwowy, więc to on trzyma pieczę nad państwowymi papierami. Ale to nie znaczy, że aby mieć rządowe obligacje, musimy posiadać regularny rachunek w tym banku. Czy mamy czy nie mamy konta w tym banku, jeśli będziemy zainteresowani obligacjami, i tak zostanie nam utworzony specjalny rachunek rejestrowy, na którym będą zapisane stany posiadania przez nas obligacji oraz wszystkie operacje związane z ich obsługą. Rachunek jest prowadzony za darmo, i jest po prostu rachunkiem technicznym, nie należy traktować go jak konto w banku czy rachunek maklerski - to zupełnie inna formuła, która po prostu pozwala nam kupować i sprzedawać obligacje skarbu państwa.

Jeśli chcemy kupić papiery skarbowe - możemy zrobić to w niektórych oddziałach banku PKO BP - listę punktów sprzedaży obligacji znajdziemy na stronie obligacjeskarbowe.pl. Ale zakupu możemy dokonać także przez internet - wystarczy wejść na tę samą stronę i się tam zarejestrować, podając różne dane na swój temat. Do dyspozycji mamy także możliwość kupna przez telefon, i - jeśli posiadamy konto we wspominanym banku - także przez bankowość internetową. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" teraz 45% taniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA