REKLAMA

BLIK i Mastercard łączą siły - czyli blikiem zapłacimy także za granicą!

Przewodnik Finansowy TOK FM
Data emisji:
2019-10-24 11:00
Czas trwania:
01:20 min.
Udostępnij:

Lubisz płacić BLIKiem? Już niedługo będziesz mógł korzystać z tej metody także zagranicą. Wszystko dzięki umowie, która była negocjowana blisko rok - ale właśnie dochodzi do skutku. A chodzi o współpracę pomiędzy operatorem BLIKa, czyli Polskim Standardem Płatności, a Mastercardem. Międzynarodowy operator obejmie część udziałów w polskiej spółce i stanie się jednym z siedmiu równoprawnych właścicieli BLIKa. Rozwiń »
Co zyskają klienci? Przede wszystkim blik stanie się standardem płatności zbliżeniowych! Wszędzie tam, gdzie znajdziemy terminal płatniczy obsługujący bezstykowe płatności kartami Mastercard - będziemy mogli wykorzystać nasz smarfton, by zbliżeniowo zapłacić BLIKiem. Wszędzie - czyli w Polsce i za granicą.

A ja przypomnę, że BLIK cieszy się lawinowo rosnącą popularnością. W pierwszej połowie tego roku użytkownicy zapłacili w ten sposób za prawie 90 milionów transakcji - czyli za tyle, ile w całym roku ubiegłym. BLIK jest dostępny w większości polskich banków, dzięki czemu z nowej funkcji będzie mogło skorzystać bisko 90 proc. klientów korzystających z usług bankowych. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK FINANSOWY TOK FM

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM Premium teraz 40% taniej. Wybierz pakiet z aplikacją mobilną - podcasty, audycje i radio bez reklam zawsze pod ręką.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA