REKLAMA

Orzechy a nowotwór prostaty cz.2

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-10-22 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:52 min.
Udostępnij:

Wczoraj mówiłam o wpływie jedzenia orzechów na spowolnienie rozwoju raka prostaty. Rozwiń »
Dowodzą tego badania. Co do szczegółów odsyłam Państwa do wczorajszego Przewodnika. Dzisiaj o tym jaki jest mechanizm tego działania.
Jaki składnik orzechów gra tu rolę. Nie mogą wpływać na to kwasy tłuszczowe omega 3. W badaniu jednej grupie myszy dawano olej sojowy, drugiej orzechy włoskie. - W diecie obu grup była ta sama ilość kwasów tłuszczowych jak i pozostałych składników.
A jednak tylko u myszy karmionych orzechami guz prostaty spowolnił swój rozwój
Czyli musi to być inny czynnik.
Kwasy omega-3 nie wykazują takich właściwości, ale być może działają antynowotworowo w połączeniu z jakimś innym składnikiem. Rzadko dzieje się tak, że to jeden składnik z pożywienia daje tak dobre rezultaty. Nie udało się wskazać podczas badania, co konkretnie odpowiada za ochronę przed rakiem, ale eksperci mniemają, że to kombinacja związków w orzechach wraz z błonnikiem, cynkiem, magnezemi i selenem.

Badania wykazały, że orzechy wpływają na szereg mechanizmów związanych z rozwojem nowotworów. Odnotowano zmniejszenie poziomu IGF-1, co przekłada się na zahamowanie wzrostu nowotworu prostaty, ale także i ......piersi. Co najważniejsze, nie trzeba zjadać wielkich ilości orzechów by osiągnąć rezultaty.
Wystarczy porcja, czyli garść orzechów dziennie. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Teraz wszystkie pakiety TOK FM Premium 51% taniej!

KUP TERAZ 51% taniej

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA