REKLAMA

Julian Świeżewski: "Capri. Wyspa uciekinierów" pyta o naszą kondycję, ten spektakl to również dla nas zagadka

Kultura Osobista
Data emisji:
2019-10-25 19:00
Audycja:
Czas trwania:
23:27 min.
Udostępnij:

Gośćmi Marty Perchuć- Burzyńskiej są aktorzy, Ewa Skibińska i Julian Świeżewski. Opowiadają o pracy z Krystianem Lupą nad spektaklem "Capri. Wyspa uciekinierów" Rozwiń »

Ewa Skibińska: "Wojna, zagłada, nietolerowanie słabszych. to wszystko bierze się także z ograniczania kultury i edukacji. Kultura jest nam potrzebna jak powietrze, to podarowanie ludziom przeżycia duchowego. Znowu jesteśmy w takim momencie, że ci inni mają gorzej. Celem artysty to jest spełnianie misji, dla mnie teatr to misja. "

Julian Świeżewski: "Trudno jest powiedzieć o kondycji artysty we współczesnych czasach, "Capri" to jest 6 godzin spektaklu na temat kondycji człowieka opisującego współczesny świat z którym się nie zgadza. Jednym z takich pytań, które mnie najbardziej dotyka to jest właśnie takie poczucie wewnętrznego wstydu za to kim ja jestem, co ja mogę zrobić? jakie ja mam prawo, żeby się wypowiadać? kim ja jestem będąc Polakiem obecnie w Europie? czy będąc artystą obecnie w Polsce? "

Julian Świeżewski: "Krystian Lupa przed każdym spektaklem mówi do nas: otwórz się na nowe, na partnera z którym grasz, na publiczność. "Capri. Wyspa uciekinierów" jest także dla nas zawsze zagadką i to duża wartość tego spektaklu" Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: KULTURA OSOBISTA

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj wszystkich audycji Radia TOK FM kiedy chcesz i jak chcesz - na stronie internetowej i w aplikacji mobilnej!!

Dostęp Premium

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA