REKLAMA

Co takiego jest w orzechach: macadamia i brazylijskich

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-10-28 13:50
Audycja:
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Prowadzący:
Czas trwania:
01:51 min.
Udostępnij:

Orzechy - samo zdrowie ! W poprzednich odcinkach Przewodnika Medycznego przekonywałam już o tym Państwa. Dziś ciąg dalszy. Cóż takiego dają nam poszczególne gatunki ? Było już o orzechach włoskich, laskowych oraz migdałach. Rozwiń »

Dziś egzotyczne orzechy macadamia. Są bardzo kaloryczne; 100 gram to aż 700 kalorii. Zawierają dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, a więc powinny być włączone do diety osób z chorobami sercowo- naczyniowymi i z grupy "ryzyka" tych chorób, ponieważ szybko obniżają poziom "złego " cholesterolu. Orzechy makadamia są również dobrym źródłem witamin: witaminy A, E i z grupy B oraz składników mineralnych: wapń, żelazo, fosfor, potas, magnez, cynk. Mają więc pozytywny wpływ na układ szkieletowo-mięśniowy oraz na wygląd włosów, skóry i paznokci. Wysoka wartość odżywcza orzechów makadamia sprawia, że są szczególnie polecane we wszelkich stanach osłabienia, niedożywienia, przemęczenia i rekonwalescencji po różnych chorobach.
Następne w kolejce to orzechy brazylijskie ; spośród wszystkich pokarmów to właśnie one stanowią najbogatsze źródło selenu. W 100 g orzechów brazylijskich znajduje się aż taka ilość selenu która dwukrotnie zaspokaja nasze dzienne zapotrzebowanie. Selen wpływa na zwiększenie odporności organizmu i jest niezbędny do metabolizmu hormonów tarczycy.Jest szczególnie potrzebny mężczyznom.Poprawia jakość nasienia; wpływa pozytywnie na sprawność i szybkość poruszania się plemników. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

40% rabatu w zimowej promocji TOK FM. Nie czekaj - zdobądź swój pakiet "Aplikacja i WWW" z solidną zniżką, aby słuchać wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!