REKLAMA

Kto będzie ministrem po Tchórzewskim, czy Unia zaostrzy politykę klimatyczną

Data emisji:
2019-10-30 17:10
Czas trwania:
39:13 min.
Udostępnij:

Zapraszamy do słuchania nowej audycji Polityki Insight "Energia do zmiany", w której opowiadamy o najważniejszych wiadomościach z sektora energetycznego, omawiamy regulacje i trendy technologiczne, dyskutujemy o konwencjonalnych i odnawialnych źródłach energii oraz polityce polskiej i europejskiej. Rozwiń »

W pierwszej części premierowego odcinka kreślimy scenariusze przebudowy resortu energii i zastanawiamy się, kto może stanąć na jego czele. Nowy kształt i kierownictwo ministerstwa zdecydują o przyszłości polskiej polityki energetycznej - czy PiS postawi na rozwój offshore’u i prosumentów, wzmocnienie dyplomacji klimatycznej, czy skupi się na uspokajaniu górniczego Śląska.

W drugiej części mówimy o zielonym ładzie w Unii Europejskiej, czyli obietnicach Ursuli von der Leyen. Nowa szefowa Komisji zamierza gruntownie zmienić politykę klimatyczną Unii i wspierać regiony dotknięte transformacją energetyczną. Polityka Insight dotarła do wewnętrznych dokumentów Komisji, które pokazują, że ambitny projekt będzie trudno zrealizować. Zastanawiamy się, jak zachowa się polski rząd i czy Warszawa może skorzystać na unijnych propozycjach.

Prowadzą Andrzej Bobiński i Robert Tomaszewski. Zwiń «

DOSTĘP PREMIUM

Teraz 30% zniżki na Dostęp Premium! Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW", aby słuchać podcastów TOK FM na komputerze i w aplikacji mobilnej już dziś.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!