REKLAMA

Orzechy: pistacje

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-10-30 13:50
Audycja:
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Prowadzący:
Czas trwania:
01:45 min.
Udostępnij:

W ramach cyklu - Jedzmy orzechy bo są zdrowe, było już o orzechach włoskich, laskowych, migdałach, orzechach brazylijskich, macadamia i o orzeszkach ziemnych, które tak naprawdę nie są orzechami lecz nasionami strączkowymi. Dzisiaj o pistacjach i nerkowcach. Rozwiń »

Orzechy pistacjowe wyróżniają się swoimi właściwościami i wartościami odżywczymi na tle innych orzechów. Jako jedyne zawierają karotenoidy - luteinę i zeaksantynę - które wspomagają pracę oczu i zmniejszają ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej. Ze wszystkich orzechów to właśnie pistacje zawierają najwięcej potasu, który obniża ciśnienie tętnicze.
Mają dużą zawartośc witamin z grupy B, które poprawiają pracę układu nerwowego, zwiększają odporność na stres i uspokajają. ...
Obniżają poziom cholesterolu, ciśnienia i cukru
Bez obaw mogą je jeść cukrzycy ponieważ mają niski indeks glikemiczny IG- 15, To samo można powiedzieć o orzechach nerkowca .
Więcej: są badania, z których wynika które że wyciąg z orzechów nerkowca stymuluje proces wchłaniania glukozy przez komórki mięśni, a co za tym idzie - poprawia się wrażliwość tkanek na insulinę. To oznacza mogą chronić przed rozwojem cukrzycy typu 2. Nerkowce zawierają dużo białka - 18%, magnezu, fosforu, cynku i żelaza. Pod względem zawartości tych pierwiastków wygrywają z wszystkimi orzechami. Nazywane bywają najsmaczniejszym orzechem świata. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

40% rabatu w zimowej promocji TOK FM. Nie czekaj - zdobądź swój pakiet "Aplikacja i WWW" z solidną zniżką, aby słuchać wygodniej!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!