REKLAMA

Orzechy - dla tych co się odchudzają!

Data emisji:
2019-11-04 13:50
Audycja:
Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Prowadzący:
Czas trwania:
01:54 min.
Udostępnij:

Zachwalam i zachwalam orzechy, przekonuję dlaczego należy je jeść; pora by pomówić o delikatnej rzeczy. Orzechy a kalorie. Jest duża grupa osób, która ze względu, że są tak kaloryczne, nie je ich z obawy przed zbędnymi kaloriami. Że już nie wspomnę o tych którzy są na diecie odchudzającej. Rozwiń »

Wszyscy wiemy, że jeśli jeżeli organizmowi damy kalorii więcej niż jego wydatki energetyczne to człowiek będzie tył. Przykładowo dodatkowe 350 kilokalorii przez 10 dni powoduje wzrost wagi o 0.45 kg. Czysta matematyka. Ale w praktyce bywa inaczej. Zależy z czego pochodzą owe kalorie. I tu okazało się w wielu badaniach, że te zawarte w orzechach nie spowodowały wzrostu wagi lub był on statystycznie nie istotny.

I np: Amerykańscy naukowcy przez 6 miesięcy badali grupę osób, która jadła garść orzechów włoskich dziennie. Czysty bilans kaloryczny wskazywał, że powinni oni przybrać na wadze 5,3 kg. Tymczasem pod koniec badania ich waga pokazała średnio tylko 0,4 kilograma więcej niż na początku testu, czyli zdecydowanie mniej niż się spodziewano.

W innym teście naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego zalecili badanym spożywanie jednej do dwóch garści orzechów włoskich dziennie. Przez okres 6 tygodni nie zauważono żadnych różnic w masie ciała badanych osób. Następnie badani przeszli na dietę niskotłuszczową i dodatkowo stracili na wadze. Po ponownym dodaniu od jednej do dwóch garści orzechów dziennie nie zauważono żadne zmiany w wadze badanych.

Więcej jutro przed 14 Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

POPULARNE

DOSTĘP PREMIUM

Teraz 30% zniżki na Dostęp Premium! Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW", aby słuchać podcastów TOK FM na komputerze i w aplikacji mobilnej już dziś.

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Przedłuż dostęp Premium taniej!