REKLAMA

Orzechy - dla tych co się odchudzają!

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-11-04 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:54 min.
Udostępnij:

Zachwalam i zachwalam orzechy, przekonuję dlaczego należy je jeść; pora by pomówić o delikatnej rzeczy. Orzechy a kalorie. Jest duża grupa osób, która ze względu, że są tak kaloryczne, nie je ich z obawy przed zbędnymi kaloriami. Że już nie wspomnę o tych którzy są na diecie odchudzającej. Rozwiń »

Wszyscy wiemy, że jeśli jeżeli organizmowi damy kalorii więcej niż jego wydatki energetyczne to człowiek będzie tył. Przykładowo dodatkowe 350 kilokalorii przez 10 dni powoduje wzrost wagi o 0.45 kg. Czysta matematyka. Ale w praktyce bywa inaczej. Zależy z czego pochodzą owe kalorie. I tu okazało się w wielu badaniach, że te zawarte w orzechach nie spowodowały wzrostu wagi lub był on statystycznie nie istotny.

I np: Amerykańscy naukowcy przez 6 miesięcy badali grupę osób, która jadła garść orzechów włoskich dziennie. Czysty bilans kaloryczny wskazywał, że powinni oni przybrać na wadze 5,3 kg. Tymczasem pod koniec badania ich waga pokazała średnio tylko 0,4 kilograma więcej niż na początku testu, czyli zdecydowanie mniej niż się spodziewano.

W innym teście naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego zalecili badanym spożywanie jednej do dwóch garści orzechów włoskich dziennie. Przez okres 6 tygodni nie zauważono żadnych różnic w masie ciała badanych osób. Następnie badani przeszli na dietę niskotłuszczową i dodatkowo stracili na wadze. Po ponownym dodaniu od jednej do dwóch garści orzechów dziennie nie zauważono żadne zmiany w wadze badanych.

Więcej jutro przed 14 Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
Wodnik TOK FM na zdrowie dzień dobry Ewa Podolska zachwala zachwala orzechy przekonuje, dlaczego należy jej część pora, by pomówić o delikatnie rzecz orzechy, a kolor jest duża grupa osób, która ze względu, że są tak kaloryczne i ich z obawy przed zbędnymi kaloriami, że nie wspomnę o tym, którzy są na diecie odchudzającej wszyscy w 1, że jeśli organizmowi damy kalorii więcej z czego wydatki energetyczne to człowiek będzie tylko przykładowo dodatkowe 350kcal przez 10 dni Rozwiń » powoduje wzrost wagi o 45 kadra czysta matematyka, ale w praktyce bywa inaczej zależy, czego pochodzą orzekano i tu okazało się w wielu badaniach, że te zawarte w orzechach nie spowodowały wzrostu wagi lub był on statystycznie istotny np. amerykańscy naukowcy przez 6 miesięcy badali grupę osób, które jadły garść orzechów włoskich dzień czysty bilans kaloryczny wskazywał, że powinni oni przybrać na wadze 5,3 kg tymczasem pod koniec badania i waga pokazała średnio tylko 0,4 kg więcej niż na początku testu, czyli zdecydowanie mi się spodziewać innym teście naukowcy z uniwersytetu kalifornijskiego zaliczyli badanych spożywa ani 1 do 2 garści orzechów włoskich dziennik przez okres 6 tygodni nie zauważono żadnych różnic w masie ciała badanych osób następnie badani przeszli na dietę niskotłuszczową i dodatkowo stracili na walce po ponownym dodaniu od 1 do 2 garści orzechów dziennie nie zauważono żadnej zmiany w wadze badanych więcej jutro przed 14 przewodnik TOK FM na zdrow Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Z Dostępem Premium TOK FM odsłuchasz każdy podcast! Nie czekaj, zacznij słuchać wygodniej z pakietem "Aplikacja i WWW".

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA