REKLAMA

Zamieszanie wokół NATO, frankowicze zyskują

Gościnnie w TOK FM: Polityka Insight podcast
Data emisji:
2019-11-29 19:10
Prowadzący:
Czas trwania:
22:12 min.
Udostępnij:

W przyszłym tygodniu w Londynie spotkają się przywódcy państw NATO, którzy będą debatować o przyszłości sojuszu. I może to być dyskusja gorąca, bo w ostatnich tygodniach w sojuszu narasta zamieszanie i niepewność. Prezydent Francji Emmanuel Macron mówi o śmierci mózgowej NATO, Turcja przeszkadza w aktualizacji planów obronnych, a Donald Trump nieustannie domaga się by Europa płaciła więcej. Tomasz Szatkowski, ambasador Polski przy NATO, uspokaja, że różnice zdań i poglądów to sojusznicza norma. O wyzwaniach, które czekają Sojusz Północnoatlantycki opowiada Marek Świerczyński. Rozwiń »

W drugiej części Piotr Sobolewski mówi o uzasadnieniu wyroku Sądu Najwyższego z października, który dotyczył kredytu denominowanego we frankach. Sąd po raz pierwszy zezwolił na kontynuowanie umowy, po wcześniejszym wykreśleniu klauzuli waloryzacyjnej i zamianie waluty kredytu na złotówki. Klienci w razie wygranej nie będą musieli natychmiast oddawać bankowi pozostałej kwoty kredytu, co zdarzało się przy unieważnieniu umowy. Banki natomiast muszą przygotować się na kolejne procesy, choć całemu polskiemu systemowi bankowemu nie grożą turbulencje.

Prowadzi Karol Tokarczyk. Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: GOŚCINNIE W TOK FM: POLITYKA INSIGHT PODCAST

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu w jesiennej promocji. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA