REKLAMA

Kto ma czystsze powietrze - my czy Niemcy?

Przewodnik Smogowy
Data emisji:
2019-12-04 07:00
Prowadzący:
Czas trwania:
01:36 min.
Udostępnij:

W październiku ukazał się najnowszy raport Europejskiej Agencji środowiska. Otrzymaliśmy dane za rok 2016. Rozwiń »

Wynika z niego, że co dziesiąty Europejczyk umierający przedwcześnie z powodu smogu to mieszkaniec Polski. W Europie w 2016 roku zmarło z powodu zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi - to ich stężenie najczęściej jest stosowane jako miara smogu - 412 tysięcy osób. W Polsce - 43 tysiące. Więcej osób zmarło jedynie w Niemczech i we Włoszech; kolejno ok. 60 tys. i 69 tys. zgonów.

Ale uwaga: to wcale nie znaczy, że mamy lepsze powietrze niż Niemcy. Oba te kraje, Niemcy i Włochy mają o wiele większą liczbę ludności.

Gdy przeliczymy liczbę zgonów na liczbę mieszkańców, wygląda to zupełnie inaczej. Niemcy są na 14 miejscu, a Włochy na 9 - dane z roku 2015.

My w czołówce ! Na 4 miejscu. Pierwsze zajmuje Bułgaria, drugie Rumunia, trzecie Węgry.

Tak więc, nie pocieszajmy się, że w Niemczech więcej osób umiera z powodu smogu. Proporcjonalnie w stosunku do liczby mieszkańców, u nas przedwczesnych zgonów jest o 50 procent więcej niż w Niemczech.

Przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku tuż przed 7 rano.

Zapraszam także Państwa do słuchania naszych informacji o stanie powietrza. Codziennie po 8 i 16. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik smogowy dobra Ewa Podolska w październiku okazał się najnowszy raport Europejskiej agencji środowiska otrzymaliśmy dane za rok 2016 wynika z niego, że co dziesiąty Europejczyk umierający przedwcześnie z powodu smogu to mieszkaniec Polski Europie w 2016 roku zmarł z powodu zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi to ich stężenie najczęściej stosowany jako miara smogu 412 000 osób w Polsce 431000 więcej osób zmarło jedynie w Niemczech we włoszech kolejne Rozwiń » około 60 00699 000 tylko, ale uwaga to wcale nie znaczy, że mamy lepsze powietrze niż Niemcy oba kraje Niemcy Włochy mają o wiele większą liczbę ludności, gdy przeliczymy liczbę zgonów na liczbę mieszkańców wygląda to zupełnie inaczej Niemcy są na czternastym miejscu Włochy na dziewiątym dane z roku 2015, a my w czołówce na czwartym miejscu pierwsze zajmuje Bułgaria drugie Rumunia trzecie Węgry, tak więc nie pocieszaj się, że w Niemczech więcej osób umiera z powodu smogu proporcjonalnie w stosunku do liczby mieszkańców u nas przedwczesnych zgonów jest to 50% więcej niż w Niemczech przewodnik smogowy od poniedziałku do piątku tuż przed siódmą rano zapraszam także państwa do słuchania naszych informacji o stanie powietrza codziennie po ósmej i szesnaste Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK SMOGOWY

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA