REKLAMA

Dlaczego nie szczepimy się przeciwko grypie ?

Przewodnik TOK FM Na Zdrowie
Data emisji:
2019-12-04 13:50
Prowadzący:
Czas trwania:
01:32 min.
Udostępnij:

Dlaczego nie szczepimy się przeciwko grypie, mimo że świat nauki mówi wyraźnie: szczepienie jest jedynym efektywnym środkiem zapobiegającym zachorowaniu na grypie. Rozwiń »
Ponieważ uważamy, że właśnie po zaszczepieniu zachorujemy. I tu padają rozliczne przykłady. Cytuję: sąsiad się zaszczepił, a potem zachorował, miał gorączkę, katar, kaszel. Żonę zaraził. Więcej się już nie szczepi!
A jaka jest prawda: szczepionka przeciwko grypie nie zawiera żywego wirusa jest, więc niemożliwe, by zarazić się grypą od szczepionki. U niektórych osób może pojawić się reakcja niepożądana: łagodna bolesność, zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, ból głowy lub niewielka gorączka. Ale jest to zupełnie coś innego niż grypa.

Natomiast opowieści o tym że ktoś ciężko się rozchorował po szczepieniu i wyciąganie stąd wniosku, że to ono było przyczyną choroby jest błędem. Zapominamy, że dwa zjawiska mogą wystąpić jedno po drugim, a wcale nie ma musi być nimi związku przyczynowo - skutkowego. Ludzie zapalają papierosa, a potem mają wypadki drogowe. Czy to jest dowodem na to, że że przyczyną wypadku był wcześniejszy papieros. Zwiń «

AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA PODCASTU

Transkrypcja podcastu
przewodnik TOK FM na zdrowie i dr Ewa Podolska za, czego nie szczepimy się przeciwko grypie, mimo że świat nauki mówi wyraźnie szczepienie jest jedynym efektywnym środkiem zapobiegającym zachorowań, ponieważ uważamy, że po zaszczepieniu właśnie zachoruje i upadają rozliczne przykład cytuje są rzeczy zaszczepił potem zachorował miał gorączkę katar kaszel nawet żony zaraził więcej się już niestety a jaka jest prawda szczepionka przeciwko grypie nie zawiera żywego wirusa Rozwiń » jest, więc niemożliwe, by zarazić grypą trzepią u niektórych osób może pojawić się reakcja niepożądana łagodne bolesność zaczerwienienie lub obrzęk w miejscu wstrzyknięcia ból głowy albo niewielka gorączka, ale jest to zupełnie coś innego niż grypa natomiast opowieści o tym, że ktoś ciężko się rozchorował po szczepieniu wyciąganie stąd wniosku, że to ono było przyczyną choroby jest błędy zapominamy, że 2 zjawiska mogą wystąpić jedno po drugiej, a wcale nie musi być między nimi związku przyczynowoskutkowego ludzie zapalają papierosa, a potem mają wypadki drogowe czy to jest dowodem na to, że przyczyną wypadku był wcześniejszy papieros więcej o grypie szczepienia jutro przed 14 przewodnik TOK FM na zdrow Zwiń «

PODCASTY AUDYCJI: PRZEWODNIK TOK FM NA ZDROWIE

Więcej podcastów tej audycji

REKLAMA

POPULARNE

REKLAMA

DOSTĘP PREMIUM

Słuchaj podcastów TOK FM bez reklam. Skorzystaj z 40% rabatu w jesiennej promocji. Wybierz pakiet "Aplikacja i WWW" i słuchaj wygodniej z telefonu!

KUP TERAZ

SERWIS INFORMACYJNY

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA